Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

2013 YDS Sınavı Değerlendirmesi

2013 ösym yds sınavı

YDS Olarak Yapılan İlk Sınav
KPDS ve ÜDS birleşmesi ve tek sınav olması ile canlanan YDS sınavı 7 Nisan 2013 pazar günü gerçekleşti.  80 sorunun olduğu ve doğrunun yanlışı götürmediği bu sınav için verilen süre ise 150 dk idi.

Sorular Nasıldı?
Bu yazıda sınava girdiğimiz için bireysel değerlendirme ile bakacağız. Genel olarak arkadaş çevresi ve sınava girenler sınavı zor buldular; daha ağır ve gereksiz kelimelerin ise çok fazla yer aldığını söyleyebiliriz.

distinguish kelimesi çok fazla geçerken lack ve law kelimeleri de anahtar sorularda çok fazla yer aldı.

Daha çok kelime bilgisinin ön plana çıktığı sorular vardı. Dil bilgisi daha basit ve anlaşılır ayrıca cümle çevirileri de basit iken; paragraf soruları hem uzun hem de çok zaman alan zor sorulardandı.

Zor mu Kolay mı Değerlendirmesi?
Pk çok siteye baktığınızda özellikle de haber siteleri bu sınavı “bazıları zordu, bazıları kolaydı” gibi atıp tutan hiç sınava girilmemiş ve sadece hit almak için yazılmış yazıları gördüğümde ise sadece şaşırdım; bu denli haber aramak için bakılan ve o sitelerin de iş yapmak için atıp tutması birşeyler uydurmaları ise hiç yerinde olmamış.

Sınava Gireceklere…
Sınava girmeden önce mutlaka giriş belgenizi çıkartın (son güne bırakmayın), telefon ile gitmeyin (evde kalabilir) ve yanınızda kalem götürmeye d egerek yok orada veriliyor.

Sizlere önerim kısa sorulardan başlayın, daha basitleri çözün önce. Bu zamanı değerlendirmek için önemli.

Ayrıca zaman yetmezse diğerlerini atabilirsiniz çünkü doğru yanlışı götürmüyor.

Herkese bol şanslar dilerim, XRC Sonx.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
aero peek aktif etme
Windows 7 Aero Peek Tarayıcı Önizlemesini Aktif-Deaktif Yapma

Windows 7  Özellikleri Windows 7 kendi içerisinde Home Basit-premium ile ultimate ya da diğer üst sistemleri olarak özellikler sunması ve...

Kapat