Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

2014 Direksiyon Sınavı Önerileri

2014 direksiyon sınavı

Zorlaşan Sistem
Direksiyon sınavını geçmek 2013 sonlarına doğru zorlaştı; eski sistemde kısa kulvarda park yapmadan ya da arabayı yürütmek yeterli görülürken ve trafiğe çıkmadan test yapılırken; yeni sistemde hem trafiğe çıkma, hem de 30 dakikalık test süresinin olması da iyice zorlaştırdı.
.

Teorik Sistem
Soru sayısı 60’a düştü ancak Trafik, İlk Yardım ve Motor alanları ayrı ayrı değerlendirilmiyor; hepsi 60 sorunun içerisinde ve genel olarak %70 almak yeterli; yani en az 42 doğru yapmanız gerekiyor; bu eski sisteme göre daha pratik ve geçmesi nispeten daha kolay oldu.
:

Direksiyon Sınavı Geçme Puan Sınırı
Puan sınırı yok, %100 almanız lazım; belirtilen 24 kuraldan (arabayı stop ettirmeme, hatalı sollamama, dönüş sinyalleri, ayna kontrolü, emniyet kemeri takma, vites değiştirmeleri, park etmeler, el freni çekme…) hiçbir hata yapmamanız gerekiyor. Genellikle de ufak hatalarda bunu telafi etseler de 1 hatadan bırakmaları da normal görülüyor.

:

Değerlendirme
Bu sistem bize göre daha iyi, hem kuralların ve kullanımın daha iyi olması, hem de trafiğe çıkılması ve yolun uzatılması ile kullanım detaylarının verilmesi de oldukça anlamlı olmuş; nitekim pek çok kişinin arabayı park etmeyi bilmeden bile ehliyet aldığını biliyoruz.
:

Öneriler
Daha önce biliyor ya da bilmiyor olabilirsiniz; sınav öncesi kendi aracınız ya da kiraladığınız bir araçla sınav parkurunda mutlaka deneme sürüşleri yapın; özellikle yokuşlarda durup yeniden devam edin; yokuş yukarı ve aşağı olmak üzere park deneyin; arabayı hareket ettirirken 1 ayağınız frende ve diğeri debriyajdayken asla 1 anda frenden ya da debriyajdan çekmeyin; ayağınızı debriyajdan yavaş yavaş çekin ve araba titremeye başladığında da sağ ayağınızı frenden çekip gaza yavaşça bası, araç hareket ettikte yaklaşık 10-15 Metre sonra debriyajdan ayağınızı çekebilirsiniz.
:

Videolu Anlatım – Yeni Sistem

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
televizyonun gelişimi
Televizyonun Geçmişten Günümüze Değişimi

Televizyonun ilk icadı... Televizyon ilk olarak 1923 yılında John Baird tarafından icat edilmiştir. İlk yayın ise yine 1926 yılında John...

Kapat