Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

2014 Yılında Sansür Rekoru Kırıldı!

engelli siteler 2014 2015

Yasaklı siteler, 2014 yasaklı siteler, 2014 engelli siteler, yasaklı site sayısı, engelli site oranları,TİB ne kadar site yasakladı için bilgi içeren içeriktesiniz.

Yasaklı sitelerde başı video siteleri ile kumar ve telif hakkına tabi siteler yer alırken; bunların aksine kişisel yazı içerip, pek çok yorum ve paylaşımdan dolayı siteler de yer alıyor. En büyük sitelerden tutun hiç duyulmamış olanlar da bunlara dahil. Bu kısıtlama toplumun büyük kesimi tarafından hoş karşılanmasa da sansür her zaman devam ediyor.

Engelleyen Kurumlar
YSK, TİB, Savcılık ile Mahkemeler tarafından yasaklanabiliyor. Bunu da %93 gibi büyük bir oranda TİB belirlerken, geri kalanı mahkeme ve savcılık kararları etkiliyor. TİB için internet üzerinden başvuruya açık olması ve kararı daha çabuk vermesi, oranının neden yüksek olduğunu da ortaya koyuyor.

2014 Rekor Yılı!

Ülkemizde en çok websitenin ve alan adı ile alt alan adı ve blokların yasaklanma yılı 2014 oldu. Geçmiş yıllara göre bariz artış göstermesinin nedenleri arasında kapsamlı kontroller ve artan web site sayısı elbette başı çekiyor.

2014 yılında engellenen site sayıları ve bunları engelleyen kurumların listesi engelliweb.com üzerinde şu şekilde yer alıyor:

engelli siteler 2014

engelli siteler 2014

Engelli Sitelere Giriş
Yasaklı sitelere giriş yazısında detaylı bahsettiğimiz yöntemler yer almasına karşın, öncelikle önerilen DNS değiştirme ve tarayıcınıza göre IP değiştiren eklenti kullanma önde gelenlerdir. Bunları Hotspot Shield ile Ultrasurf takip etmekle beraber, program kullanımları ya da Proxy değiştirmeleri internet hızını büyük ölçüde de azaltabiliyor. Bu nedenle sizlere DNS dışında tarayıcı eklentileri ve alternatif olarak da Online Proxy sitelerini öneriyoruz.

Bir yorum yapıldı ilgili konu; “2014 Yılında Sansür Rekoru Kırıldı!”

  1. Songül dedi ki:

    Abi insan böyle bi siteyi engeller mi yukar da allah var

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
xat offline mesajlaşma
Xat Offline Mesajlaşma

2010 ve öncesi yıllarda ülkemizde özellikle gençlerin çok takıldığı sitelerden olan Xat üzerinde daha çok eski kullanıcılar yer alıyor. Ülkemizde...

Kapat