Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

2015 Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri

yasaklı sitelere giriş

Her geçen gün yasaklanan sitelerin arasına bir yenisi katılıyor ve internetteki sansür bulutları her gün daha çok sıklaşıyor. Bunun neticesinde ise internet kullanıcıları bu yasakları kırmak için çeşitli yöntemlere başvuruyor. Bu yazımızda sizlere kullanıcıların hangi popüler yöntemleri nasıl kullandıklarını sizlere anlatacağız.
.
Google Translate
Google Translate aracılığıyla hem güvenli bir şekilde yasaklanan siteleri ziyaret edebilir hem de bilgisayarınıza virüs, malware veya spyware girmesini engelleyebilirsiniz. Google aracılığıyla yapılan bu ziyaretler oldukça kolay oluyor. Yapmanız gereken tek şey http://translate.google.com/ adresine girmek ve buradan da karşınıza çıkan yazılabilir alana site adresini yazmak. Bu yöntemle google translate üzerinden istediğiniz siteye girebilecek ve yasaklı site engelini kaldırabileceksiniz.

.
Wayback Arşiv Makinesi
Wayback arşiv makinesi sitelerin tarihe göre değişikliklerini ele alan bir web site arşiv sitesi. Bu site sayesinde yasaklanmış siteleri görmeniz de mümkün. Bunu yapmak için öncelikle http://archive.org/web/web.php adlı siteye giriyorsunuz ve ana sayfada gördüğünüz “Take Me Back” butonun solundaki boşluğa adresi yazıyorsunuz. Karşınıza bir takvim çıkacak. Bu takvimdeki rakamların mavi bir daire içine alınmışlara tıklayarak yasaklı sitelere girebilir ve dolaşabilirsiniz. dolaşabilirsiniz.
.

Google Önbellek
Google önbellek yasaklı sitelere giriş için aşka bir kolay ve kullanışlı bir yöntem. Bunun için yapmanız gereken tek şey Google arama motoruna girip, girmek istediğiniz siteyle alakalı bir arama yapmak. Arama sonuçlarında bildiğiniz gibi yeşil çıkan Google url’lerinin yanında aşağıya bakan bir ok olur. Bu okun üstüne basıyoruz ve karşımıza çıkan seçeneklerden Önbellek seçeneğini seçiyoruz ve yasaklı siteye giriş yapıyoruz. Hepsi bu kadar!
.
DNS
DNS yöntemiyle yasaklı sitelere girmek için öncelikle güncel bir DNS adresi bulmanız gerekiyor. Sizlere bu yazımızın sonunda birkaç popüler ve güncel DNS adresleri vereceğiz. Bu güncel DNS adreslerini ağ bağlatılarıma girerek ağ bağlantısı aygıtınıza sağ tıklayıp özellikleri seçerek ulaşarak girebilirsiniz. DNS değiştirme işletim sistemine göre farklılık gösterebiliyor

  • Google DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4
  • Norton DNS: 198.153.192.1 – 198.153.194.1
  • DNSadvantage: 156.154.70.1 – 156.154.71.1
  • Open DNS: 208.67.222.222 – 208.67.220.220

.
Proxy Siteleri
Proxy siteleri en meşhur yasaklı sitelere girme yöntemleridir. Ancak bolca reklam yayınlamaları dolayısıyla sizlerin canını biraz sıkabilirler. Bu yüzden sizlere bazı önerilerimiz de olacak. Bu sitelerin en kaliteli olanları Kproxy, ktunnel ve Ninja cloak gibi siteler. Eğer pop up reklamlardan uzak durmak ve temiz bir görüntü istiyorsanız, sizlere http://www.kproxy.com/ url’siyle hizmet veren Kproxy’i kullanmanızı tavsiye ederiz.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
paşabahçe devlet hastanesi randevu
Paşabahçe Devlet Hastanesi Online Randevu

Beykoz Devlet Hastanesi  Randevu Sistemi Daha önceden Paşabahçe Devlet Hastanesi olarak bilinen ancak adını Beykoz Devlet Hastanesi olarak değiştiren bu...

Kapat