Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Adsense Gelir Arttırmak için Pratik Öneriler

adsense önerileri

İnternetten Online Kazanç
İnternet üzerinde hem zaman geçirmek hem de para kazanmak pek çok yol ile mümkün; normalde internetten para kazanma deyince aklan gelen mesaj okuma; reklam tıklama; online marketting ya da editör olmak vs. çok zaman alıcı ama az kazandıran işler iken; en çok kazandıran ise reklam türü yayınlamalardır.

Nitekim Google INC bile kendi kazancının %95’den fazlası Adwords-Adsense üzerinedir; o halde önemli olan daha çok reklam gelirleri ile sanal kazanç sağlamak.

Adsense Zorluğu

Adsense hesabı almak ve sitenin de uygun olarak yıllarca iş yapması önemli ama zor bir kriterdir çünkü çok fazla şart var. Premium Adsense sahibi olmadıkça pek çok limit altında kalıyorsunuz; o halde bu kısıtlı alanda en büyük verimi elde etmek için reklam mantığını iyi kullanmak lazım.

Reklam Yerleşimi

 • Adsense reklamlarını en alta; en üstlere ya da köşelere eklemeyin; bu temanıza göre değişebilir ama daha çok içerik içine; üstüne veya altına ekleyin.
 • Linklerin olduğu bölgelere ekleyin ve görsel yoğunluluk siteniz varsa görsel; daha çok yazı türü makale dolu ise text adsense kullanmaya çalışın.
 • En verimli adsense reklam türleri ise 300×250 ile 336×280 ve 160×600 olduğunu pek ço kkişi bilir; bunları kullanmaya çalışın.
 • Boş ya da birkaç kelimelik yazılara fazla reklam koymayın; bu reklam davranışı yönünden risk yaratabilir; dolu sayfalarda kullanın ve 3 adet normal reklam 3 adet ise link kullanımı yapın.
 • Reklamları sitenize eklerken her birini özel olarak kaydedin ki geri izleme yapabilesiniz; sitenizde çıkan reklamlara göre içerik de ekleyebilirsiniz; örneğin chat sitesi için daha çok chat ile ilgili bilgiler; yasaklı site için de download türü (örnek ultrasurf indir) gibi koyarsanız reklama tıklama da artacaktır.
 • Reklamı içerikmiş gibi göstermek ya da reklama tıklayın gibi davranışlardan KESİNLİKLE uzak durun; bu sitenizin ban yemesine neden olabilir; ayrıca mp3 müzik indirme ve film izlettirme ya da 18+ herhangi birşey sitenizde göstermeyin; bu da sitenizin ban yemesine neden olabilir.

Kısaca reklamları yazıların okunduğu aktif bölgelere hile yapmadan koyunuz; boş yerlere reklam koymayın ve aktif reklam birimlerini kullanın ve her site için ayrı reklam isimleri kaydedin.

Bol kazançlar dileriz. XRC Sonx. Orijinal xatbilgisi yazısıdır.

5 yorum yapıldı ilgili konu; “Adsense Gelir Arttırmak için Pratik Öneriler”

 1. xsc dedi ki:

  Hocam Adsense hesap açma kriterleri için yazı ekledim, ona bakmanızı öneririm.

 2. muhammed dedi ki:

  BEN BUNUN ÜZERİNE HESAP AÇAMIYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLUN NOLUR

 3. erdal dedi ki:

  memleketi İstanbul turkeyde yaşıyor üniverste İstanbul arel ünivertsinde çalıştı işçilik öğretmencilikte çalıştı

 4. meryem kara dedi ki:

  saoğlun size

 5. meruumelih_gs@mail.com dedi ki:

  bana yardımcı olduğunuz için teşekkürler

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
ilemi sports maç izle
Ilemi.Eu Online Sport

Online Spor Sitesi Online maç izleme sitesi ilemi.eu girdiğiniz zaman sizi ilemi.bz sitesine yönlendiriyor. Stopstream.tv gibi ilemi.eu sitesi de canlı...

Kapat