Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Akıllı Telefonlarda DNS Değiştirme Programları

set dns

Akıllı telefonların internet için vazgeçilmezleri ve alternatifleri olarak kullanımı sonrası özellikle engelli sitelere giriş yapmak; çevrimiçi gizlilik sağlamak amacıyla DNS değiştirmeler kullanılmakta ve bunun için pek çok uygulama kullanılmaktadır. Sizlere pratik olarak kullanabileceğiniz uygulamaların kısa açıklamaları ile vereceğiz.

SET DNS
Android işletim sistemi için DNS düzenleyici bir program. Yasak sitelere bu program aracılığıyla girebilirsiniz. Programda DNS ayarlarını da elden girmenize gerek yok. Sadece DNS’inizi seçiyorsunuz ve program telefonunuzu otomatik olarak seçtiğiniz DNS’ten internete bağlıyor. Programın DNS arşivi bir hayli geniş Open DNS, Google DNS, FoolDNS, Open DNS Family Shield, Symantec, DNS Advantage gibi DNS’leri kullanabilirsiniz. Tabi dahası da var. Android 2.1 veya üstü sürümler için kullanılabilen bir program.

https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.mytechie.setDNS&hl=tr

DNS Changer
DNS Changer Android işlemcileri olan akıllı telefonlar için oldukça basit ama bir o kadar da kullanışlı bir DNS programı. Öncelikle belirtelim ki program root istiyor. Eğer root yapmayı bilmiyorsanız bu programdan uzak durun. Programa DNS’leri elde girebiliyorsunuz veya en meşhur dns adreslerini de program sayesinde otomatik olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Wifi ve 3G bağlantısı için otomatik veya elle çalıştırma seçenekleri de bulunuyor. Android 2.1 veya üstü için bu programı kullanabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eddypcz.dnschanger&hl=tr

Yasaklı Sitelere Giriş VPN Uygulaması
Hotspot Shield
Dünyanın en meşhur yasaklı sitelere giriş programlarından biri… Bu programla hem daha güvenli bir alışveriş yapabilir, hem de kaliteli ve ücretsiz bir servis kullanabilirsiniz. Ancak ücretsiz servis için data sınırlı ve kotayı doldurduğunuzda program çalışmayı durduracaktır. Programın ücretsiz servis arayan kullanıcılar için tek sıkıntısı bu. Bir de program bolca reklam içeriyor. Eğer kotanızı artırmak ve reklamsız bir program istiyorsanız ücret ödemeniz gerekiyor. Program hem android, hem iOS hem de iPad için kullanabilirsiniz.

iPad ve iPhone için:

https://itunes.apple.com/us/app/hotspot-shield-vpn/id443369807

Android için:

https://play.google.com/store/apps/details?id=hotspotshield.android.vpn&hl=en

.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
esrarın zararları
Esrarın Sağlığa Zararları

Esrar Kullanımının Vücuttaki Etkileri Esrar kullanımında da birçok bağımlılık yapıcı maddenin kullanımında ortaya çıkabilecek zararlar gibi birçok zarar gözlemlenir. Esrar...

Kapat