Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Avea Modem için DNS Değiştirme

avea modem dns değiştirme

Avea Jet modeminiz var yasaklı sitelere girmek istiyorsunuz, ancak her deneyişinizde hüsrana uğruyorsunuz. Eğer böyle bir probleminiz varsa şu an doğru yerdesiniz. Bu yazımızda Avea Modem ile nasıl yasaklı sitelere giriş yapabileceğinizi sizlere adım adım anlatacağız. Aynı zamanda Avea Modem’de nasıl DNS ayarlarının değiştiği konusunda da bu yazımızda bilgi edinebileceksiniz ve internette istediğiniz sayfayı ziyaret edebilme özgürlüğüne kavuşacaksınız. Şimdi  gelelim nasıl DNS değiştirileceğine. Avea DNS’i değiştirilmesi en kolay olan taşınabilir bir modemdir.

Öncelikle modem bağlantısını kesiyoruz ve Avea’nın Jet modem için yapmış olduğu arayüze giriyoruz. Buradan ayarlar kısmına gireceğiz. Avea Jet modem ayarlarına girmek için yuvarlak içerisinde çarpı gibi duran bir beyaz buton var. Ona tıklıyoruz ve karşımıza ayarlar sayfası geliyor.Öncelikle ilk gördüğümüz Profil Adı sekmesinin hemen iki sağında bulunan  yuvarlak bir buton içine alınmış “Yeni Profil Ekle” butonuna basıyoruz ve yeni bir profil oluşturuyoruz.

Porfil adına avea internet, apn’ye ise internet adı veriyoruz. Daha sonra ise “Otomatik DNS ayarlarını kullan” yerin onay işaretini kaldırıyoruz. Bunu kaldırmamızla karşımıza DNS’lerimizi yazacağımız bir menü gelecek. Sizlere yazının sonunda DNS’leri vereceğiz. Buradan bir DNS seçip iki dns alanını da dolduruyoruz.  Son olarak da profili ayarla sekmesine tıklayıp çıkış yapıyoruz. Tarayıcınızdaki bütün çerezleri silin ve modeminizin bağlantısını açarak tekrar giriş yapın. Hepsi bu kadar. Bizim size tavsiyemiz ayarlarda ya google DNS ya da Open DNS kullanmanız.

Avea Modem İçin DNS’ler:

  • Google DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4
  • Norton DNS: 198.153.192.1 – 198.153.194.1
  • DNSadvantage: 156.154.70.1 – 156.154.71.1
  • Open DNS: 208.67.222.222 – 208.67.220.220

 

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
Karşıyaka Devlet Hastanesi
Karşıyaka Devlet Hastanesi Online Randevu

Karşıyaka Devlet Hastanesi 43 senelik tarihi olan İzmir’in en ekipmanlı ve kaliteli bir personeli olan hastenelerinden biri… Bu yüzden özellikle...

Kapat