Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Bilgilendirme

xata giriş problemi

Xat’a %100 Programsız, Register Sorunu Olmadan Giriş yapmak için TIKLAYINIZ.

Benzer Bir Durum
Son 8 aydaki Türkiye’de 853 web sitesinin kapatıldığını heralde biliyorsunuzdur. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun erişime kapattığı site sayısı 1591’e ulaştı. Bu rakamlara bakarak aslında Xat.com’un kapatılmasının da alışılmadık bir tablo olduğunu görebiliriz.

Peki Neden?
Kapatılma nedeninde tarih ve sorgulama sayısı bilgisi veriliyor. Bu ise nedenini bulmamızda bizlere yetersiz bilgi veriyor. Ancak en çok site kapatma sebepleri içerisinde Xat’la alakalı olabilecek bölümlere baktığımızda bu gibi nedenler hözümüze çarpıyor:

– Atatürk’e hakaret
– Çocuk cinsellik istismarları

Özellikle bazı Xat gruplarının bu konuda dikkatli davranmadıklarını iyi biliyoruz. Milliyetçi ve ırkçı/bölücü siteler yüzünden bir sorgulama yapılmış olabilir. Bir diğer ihtimal de istismar. Genellikle 12-20 yaş grubunun Xat’a katıldığını düşünürsek böyle bir sonuç da ortaya çıkabilir (site altına 18+ içerik eklemeleri).

Engelleme Şekli
Ya DNS ya da IP engellemesi normalde yapılabiliyor. Ancak görülen o ki bu DNS engellemesi (bu yüzden subdomainler açılıyor).

Girme Yolları
TTNET üzerinden giriş engelli olduğu halde; 3G Win, superonline ya da IPOD telefonlar üzerinden Xat’a sorunsuzca girilebiliyor. Ayrıca değişik programlarla da (Xatrehberi sitesinde söylenen programlar) girebilirsiniz.

Login Sorunu
DNS engellemesi olduğu için eğer register hesabınız daha önce “lock on” olarak işaretliyse, girmeye çalıştığınızda farklı bir program ya da ip denediğinizde oturum açmanıza izin vermeyecektir. Bunun için BURAYA tıklayarak xat’a bilet açın ve durumu bildirin.

%100 Xat Bloklandı mı?
Buna evet diyemiyoruz. Çünkü Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ana web sitesinde sorgulama ekranı henüz ulaşılabilir değil. Ayrıca Bursa Başsavcılığı da henüz olumlu/olumsuz cevap vermiş değil. Bu yüzden kesin birşey söylemek mümkün değil.

Açılabilir mi?
%100 yasaklı ise, bu durumda Xat adminlerine büyük iş düşüyor. Çünkü Türkiye’de binlerce Xat kullanıcısı var ve ABD, İspanya’dan sonra en çok Xat’a girilen ülke Türkiye. Bu yüzden muhtemelen Xat adminleri bunun için Türkiye’ye gelip dava açma/soruşturma yapma/açtırmaya çalışma girişimlerine başlayacakalrdır. Sonuçta açılır/açılmaz bu soru işareti.

Daha Fazla Bilgi?
Güncel bir gelişme olduğunda sitemizden duyuru yapacağız.

You can leave a response, or trackback from your own site.

69 yorum yapıldı ilgili konu; “Bilgilendirme”

 1. kenan dedi ki:

  Aydınakcakoca burada çok çıkarcı oldugunu anladım. Madem allahın ingilizi diyorsun neden xat.com sitesinin kopyasını yapmaya calısıyorsun. ?

 2. FeDaRaL dedi ki:

  Xat chat’ın açılması için xat’ın kurucusu olan cris john’ın mahkemeye başvurması gerekiyor mahkeme 3 ay felan sürer ama 100%80 açılır

 3. Aydın AKÇAKOCA dedi ki:

  Arkadaşlar Bu habere harbiden sevindim ne güzel artık tamamen türkçe ve çok daha fazla özelliği olan türk malı bir xata kavuşuyormusuz.Emeğinize sağlık Ne zaman açılacağı hususunda bir bilgi vermemişsiniz.Bide tarih verseniz.çok memnun oluruz.Arkadaşlar facebook ta xat.com.tr nin beğen sayfası var lütfen beyenin destek olun.Türk olmanın gereği budur.İngilizlerin sömürüsüne hayır artık Türkmalı xatımız olacak.

 4. Emre Yıldız dedi ki:

  Selam Sevgili Arkadaşlar

  Hepimizin Bildiği Gibi xat.com Uzun Bir Süredir Türkiyeden Erişimi Engellenmişti.Buna Xat Sevenler çok Üzüldü.Fakat sevindirici Haber Nihayet Geldi;Xat.com.tr

  Olarak Ülkemiz Ve Global Dünya İçin Yeni Ve Çok Daha Fazla Özellikleriyle Tamamen Türk Zekasının Ürünü Yerli Xat (Ücretsiz Sohbet Odaları) Xat.com.tr Çok Yakında Hizmete Girecek Xat Sevenlere Duyrulur.
  BİRAZ SABIR AZ KALDIĞI SÖLENİYOR.

 5. bla bla bla dedi ki:

  black… 1 aydan beri giriyormuşsun. 1 ay dediğin ne ki yaa 😀 bn 2-3 sendn brı takılıorm 😀 sn yenısın yanı 😀

 6. bla bla bla dedi ki:

  BUZZING e tamamen katılıyorum bunlarn hcbırı olmasaydı rahat rahat xat a gireblecktk bzm sayemzde bu ceza yı cekıyorzz 😉 belkı açılır ama yıne kfr dewam ederse kapatılır ve hiç açılmaz aynı youtube gbi 😉 xat a grmek ıstıosak kfr vs sylr sylemeycgz ve sevıyelı shbt edczz 😉

 7. suskun prens dedi ki:

  aslıda dogru bı karar ama bız bu bayragın altında yasıosak bu vatamn bızımdır bızım kalacaktır bız ataturkcuyuz kımse gelıbte bu vatanı bızden alamaz ben bana xata gırdıgım zaman bazen bırılerı cıkıp bana apoyu savunuolardı bendee bastım banı bastım kufru yolladım

 8. halil dedi ki:

  arkadaşlar xat giriş nasıl olcağını burada görebilirsiniz sevdayahasret.net/ forum da bekleriz

 9. mehmet dedi ki:

  buralarda aşırı küfür oluyor nedense

 10. adem dedi ki:

  TİCARET TAN DAJ ENS ABİNİN MSN SİNİ BİLEN LÜTFEN BANA YARUM YAPSIN ?LÜTFEN UNUTMAYALIM

 11. adem dedi ki:

  YALAN SÖLEMEYİN HİÇ KİMSE XAT A GİREMİYO NASIL OLUYODA REGİNİZE GİREBİLİYORSUNUZ ANLAMIŞ DEYİLİM BENDE GÜNDE 100 DEFA GİRİYORUM AMA ENGELLENMİŞ DİYO ANLAMIŞ DEYİLİM NE OLURSA OLSUN YORUMLARIMIZI YAZALIM XAT AÇLSIN LÜTFEN DAHA FRAZLA BİLGİ AKTARALIM?

 12. mehmet dedi ki:

  kananallarda küfürden çok burda msn soyunma küfürler ve burayı iş sahhası olarak gören kişiler var
  bunların kimler olduğunu site saipleri ve katılan bazı kişilerde bildiği halde nasıl men faatleri varsa buna boyun eyiyorlar
  banlanmasları gerekirken onlarnedense hala fink atıyorr heryer

 13. ◄█▬C▬E▬N▬G▬İ▬Z▬H▬A▬N▬█► dedi ki:

  █▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█ █▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▒▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓█ █▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓█ █▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓█ █▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓█ █▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓█ █▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓█ █▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▒▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓█ █▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█

 14. ◄█▬C▬E▬N▬G▬İ▬Z▬H▬A▬N▬█► dedi ki:

  KİM…DEDİ SİZE POVERS ALIN DİYE?

  AMMA ÇOK AGLADINIZ HAAA…

  HADİ HADİ…BIRAKIN BU İŞLERİ….ŞİMDİ FACE(BOOK) DENEN SİTEDE Kİ AHLAKSIZLIK VE TERÖR PROPAGANDASINI BİLDİRELİM ORDADA CEZASINI ÇEKSİN…

  VARMISINIZ?<<<<<<<YOKSUNUZ….ÇÜNKÜ HAYATINIZ LAY LAY LOM….
  █▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓█ █▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓█ █▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓█ █▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓█ █▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓█

 15. XAT GİRİLMEZ dedi ki:

  DİKKAT TÜRKİYEDEN XAT a ÇEŞİTLİ YÖNTEMLERLE GİRMEYİN MAHKEMELİK OLURSUNUZ (yasadışı girmekten kendinizi savcılıkta bulursunuz)

 16. wesle dedi ki:

  ultrasurf die bi program var ordan girilio

 17. bunu yazan tosun okuyanlar xata losun dedi ki:

  xat kapandıgına sevındım

 18. göde dedi ki:

  Bilgiler için teşekkürler

 19. мзмσ dedi ki:

  site yasaklı ama registerime giriyorum tek sorun açılması benim için registerine girmen için ticklen olması gerekir

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
xat site engellemesi mahkeme kararıyla
Xat.com Mahkeme Kararıyla Engellenmiştir

Xat'a %100 Programsız, Register Sorunu Olmadan Giriş yapmak için TIKLAYINIZ. Yeni Bir Gelişme 2 gündür devam eden Xat'a bağlanamama sorunu...

Kapat