Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Bilgisayarda Uyku Modu Kısayol Tuşu Oluşturma

bilgisayar kısayol tuşu

Bilgisayarı uyku moduna alma, bu şekilde hazırda beklemesini sağlayıp mouse hareketleri ya da power gücüne basarak gene açabilirsiniz.

Uyku moduna normalde windows başlat bölmesinden ulaşarak tıklayabilirsiniz ancak kısayol oluşturup direk olarak belirlediğiniz simgelerle de kapatabilirsiniz.

Uyku Kısayolu Oluşturma
Bilgisayarın ana ekranında sağ tıklayın ve “Yeni => Kısayol” yolunu izleyip öğe konumuna ise “rundll32.exe powrprof.dll, SetSuspendState 0,1,0″ yazmanız gerekiyor.

Burada “C:\Windows\System32\rundll32.exe powrprof.dll, SetSuspendState 0,1,0” şeklinde de yazabilirsiniz.

Daha sonra ileri dedikten sonra bir isim vermeniz gerekiyor; örneğin “Kısayol uyku modu” vs.

Kısayol Tuşları Oluşturma
Oluşturduğunuz ve masaüstünde yer alan kısayol üzerinde sağ tıklayıp özelliklere giriş yapın.  Kısayol tuşu yazan bölüme tıklayın ve ctrl + alt + belirlediğiniz bir simgeye basın.

Örneğin ctrl+alt+w vs gibi. Daha sonra uygula ve tamam diyerek bunu aktif edebilir ve ctrl+alt+w (belirlediğiniz kısayol) ile direk uyku modunu uygulayabilirsiniz.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
youtube yasağı kalktı
Beklenen Oldu, Youtube Yasağı Kalktı!

Yaklaşık 2 haftadır yasaklı olan Youtube sonunda erişime açıldı. Erişime açılalı yaklaşık 2 saat olmasına karşın hala giriş sorunları da...

Kapat