Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Blogger Domain Yönlendirme

blogger alan adı yönlendirme

Domaini Blogger Sisteminde Kullanma
Google Blogger hizmetinde kendi domaininizi kullanıp özel bir site ve bedava hosting hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Google hem sunduğu bedava Gmail, hem reklam alma verme imkanı, hem de kendi reklamlarını da koymayarak bedava hosting; kesintisiz ve sürekli hizmet vermektedir.

Burada daha çok “blok” türü siteler için bu hizmet işe yaramaktadır; işte sizler de kişisel ya da dernek ya da özel hizmet vs sunmak için kullanabilirsiniz.

Domain Nasıl Eklenir

Blogger alan adı eklemeyi Blogger domain ekleme yazımızda söylemiştik.  Orada daha çok ekleyemeyenler için bazı sorunlar ve çözümleri yer almıştı. Özellikle de ülkemizde yer alan ve Cname eklerken büyük kodların küçülmesi ile Türkçe karakter uyumsuzluğu ve ekleyememe sorunu vardı. İşte şimdi o tür sorun yok.

Google Türkçe için Blogger domain eklerken domain onaylama sırasında Cname sisteminde küçük onay kodları vererek bu sorunları aşmış.

  • İlk olarak Blogger hesabınızla giriş yapın; var olan bir blok yönlendirmesi ya da yeni bir blok açıp Ayarlar > Temel açınız.
  • Çıkan yerde Yayıncılık bölümünde “özel alan adı ekle” tıklayınız.
  • Domain varsa “gelişmiş ayarlara tıkla” yoksa boşluğa istediğiniz ama boşta olan domaini yazın (başında www olsun).
  • Gelişmiş ayarlarda (domaininiz varsa) domaini yazın; doğrulama için 2 tane cname çıkacak. Onları resimde de gördüğünüz gibi kopyalayın ve domain şirketinizde özel ayarlardan cname ekleyerek ekleyin.
  • Domain şirketinizde “özel ayarlar” ya da “gelişmiş ayarlar” bölümünde cname ekle seçin ve 1. bölüme adı, 2. bölüme de hedefi yazın.
  • Daha sonra blogger üzerinde domain eklerken “tamam” seçtiğinizde onaylanmış olacaktır.

Sorunlar ve Önerileriniz
Domain ekleme sorunları,  farklı şirketler için önerilerinizi yorumlarda yapabilirsiniz.

Orijinal yazıdır; xat bilgisi tarafından XRC Sonx yazıldı.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
toplist nofollow kodu
Toplist Siteleri Hakkında Bilgilendirme

Toplist Nedir? İnternet ortamında özellikle de şirketi ya da internet sitesi olan kullanıcılar bunu bilirler. Bunu bilmeleri de daha çok...

Kapat