Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Blogger Özel Alan Adı Ekle

blogger özel alan adı ekel

Blogger Yeni Sistem
Eylül ayından itibaren Google Hizmeti Blogger için özel alan adı ekleme sistemi değişti.

Eskiden tek yazmakla alan adı eklenirken ve domaini yönlendirmek gerekirken şimdilerde ise doğrulamak gerekli. Kimileri bu domain hizmetinin sona erdiğini söylese de aslında durum öyle değil.

Blogger Özel Alan Adı Nasıl Eklenir
Blogger için kendi domainini kullanmak için öncelikle blogger.com sitesinden giriş yapın daha sonra bloğunuz varsa ayarlar tıklayın yoksa oluşturun ve ayarlar tıklayın.

Ayarlar tıkladığınızda “Temel” bölümünde  blok adresinizin altında “özel alan adı ekle” bölümü tıklayarak yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi  alan adınızı yazın.

NOT: Burada muhtemelen alan adı eklemeyi bildiğiniz için çabuk geçtim çünkü 2012 Eylül sonrası çok sorulan soru onaylama ve ekleme sorunudur, bu nedenle bu yazı daha çok o işleme yöneliktir.

Bu arada güvenlik bilgileri de bakmanız önerilir.

Domain ekle dediğinizde “tamam” tıklarsanız resimde de gördüğünüz gibi hata verebilir örneğin:

www.2ev.org alan adını çözümleyemedik. Yeni alan adlarının aktif hale gelmesi 24 saat kadar sürebilir. Lütfen daha sonra tekrar deneyin”

Burada 2ev.org örnek  olarak kullandığım domain. Hata mesajının altında birinci olan Google Yönlendirme “www“; 2. olan ise doğrulamadır; ikisi için de “CNAME” ekle bölümünden eklemeniz gerekir.

Xat bilgisi açılmayan sitelere giriş

Domaini Onaylama

Bu uyarı aslında domain işleminizin onaylanması demektir. Ben size isimescil için örnek verecek olursam;

Hesabınıza girdiğinizde “gelişmiş dns” tıklarsanız çıkan yerde en altta “gmail ve blogger hizmeti kullan” seçerseniz yönlendirme aktif olur; ayrıca onaylama için de altta “cname ekle” seçin ve boşluklara:

  • 1. Boşluk:  HSFKGOAKL3FK
  • 2. Boşluk: gv-5UO37LPLGUIZAIKLIM***HZLQ.domainverify.googlehosted.com

2. uzantıda güvenlik için bir kısmını kırptım; siz oraya aynısını ekleyin. daha sonra “ekle” tıklayın eklensin.

İşlemler Henüz Bitmedi
Bundan sonra blogger hesabınızda domaini tekrar yazarsanız kabul etmeyebilir çünkü  yukarıda da gördüğünüz gibi eklediğimiz kod büyük yazılmış ama oraya girince küçük oluyor.

Dolayısı ile “I” harfleri “ı” oluyor ancak bu ingilizce için olmayan bir harf; bunları “i” şeklinde değiştirin.

Daha sonra blogger panelden domaini ekleyin.

Bilgilendirme
We have not been able to verify your authority to this domain. Error 12. Please follow the settings instructions. hatası varsa onaylamada yanlış eklediniz ya da cname eklemede sorun var ya da a kaydı için Google ip adresi girmediniz demektir. Bunları kontrol ediniz.

İyi günler kolay gelsin.

Soru  ve sorunlarınızı iletişim ya da yorumlarda yazınız.

XRC Sonx orijinal yazı

isimtescil cname ekle

isimtescil cname ekle

2 yorum yapıldı ilgili konu; “Blogger Özel Alan Adı Ekle”

  1. said dedi ki:

    Yasaklı siteler kalksin

  2. Arda dedi ki:

    Ulen meğersem dediğin gibi “I” harflerini “ı” olarak ekliyormuşuz da ondan olmuyormuş. Şimdi düzelttim ve yönlendirmeyi başardım. Allah senden razı olsun kardeşim 🙂

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
yasaklı sitelere giriş dns
Yasaklı Sitelere Giriş DNS

Yasaklı Sitelere Giriş için DNS Kullanma Açılmayan sitelere girmek için tercih edilen en pratik ve basit yöntem DNS kullanmaktır. Ülkemizde...

Kapat