Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

DNS Ön Belleği Temizleme

dns temizleme

 Ön Bellek Temizleme İşlemleri?
Bunlar genellikle bir siteye girememe ya da siteye girdiğinizde eski veri ile karşılaşıp yeni sunumları görememe; ön belleğin bize dayatılması ile çıkan sorunlardan dolayı gereken işlemler olabilir.

Bu nedenle hem dosya n belleği ile site geçmişi ve DNS ön belleği silmek ya da ip değiştirmek gerekebilir.

Tarayıcı Ön Belleği?
Bir siteye bağlandığınızda veri akışını tarayıcılar bilgisayarınızda kaydederler; bu şekilde siteye ikinci girişinizde site daha hızlı açılır; çünkü ön bellek kaydı vardır.  Zamanla bunlar birikir ve bilgisayarınızda boş yer  işgal edebilirler; o zaman temizlemeniz gerekir (tarayıcı ya da ccleaner gibi programla).

DNS Ön Belleği Temizleme

Pratik olarak sizlere nasıl yapacağınızı birkaç basamakta özetleyerek sunayım; aslında mantık; sistemde MSDOS komut ekranında ön belleği sil komutu verip; interneti kesip yeniden bağlanıyoruz (bağlantılarımdaki onar gibi).

Sırasıyla şunları yapınız;

  • Başlat > Çalıştır > Tıklayın
  • CMD Yaz Enter Tıkla

Gelen Bölümde sırasıyla şunları yazın (her yazdığınızın sonunda enter basın):

  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • exit

Böylece DNS ön belleği silindi ve yeniden internetiniz aktifleştirildi. Bunu ayrıca ilgili bölüme sadece ipconfig/flushdns yapıp; bağlantılarımdan “devre dışı bırak” ve “yeniden bağlan” ya da “onar” diyerek de gerçekleştirebilirsiniz.

Orijinal yazıdır; XRC Sonx; Yasaklı sitelere Giriş Bilgileri yazısı da ilginizi çekebilir.

Bu arada WordPress yeni sürüm çıktı; bakınız wordpress 3.5.1 (25 Ocak 2013).

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
wordpress yeni sürüm
WordPress 3.5.1

Yeni Sürüm Çıktı 25 Ocak 2013 itibariyle Wordpress yeni sürümü 3.5.1 çıktı; güncellemek için Türkçe versiyonun çıkmasını beklemeyin; İngilizce olarak...

Kapat