Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Domuz Etinin Sağlığa Zararları

domuz etinin zararı

Dini Bakış Açısıyla Domuz Eti
İslam dininde haram olan domuzun sağlığa birçok zararı bulunmaktadır. Birçok hayvan (insan da dahil) vücudunda bakteri üretebilir ve çeşitli hastalıklara neden olabilir. Ancak domuzun sebep olduğu hastalıklar kalıtsal olabilir. Hatta domuz eti teknolojinin bu kadar gelişmiş olmadığı dönemlerde ölümlere bile sebep olmuştur. Bu da insanların kendilerine zarar vermesini yasaklayan İslam dininin neden domuzu haram kıldığının ispatlarından biridir.
.

Domuz Eti Neden Zararlı?

Domuz etinin genellikle kendi dışkısını yediği için haram olduğu zannedilir. Ancak durum pek de sanıldığı gibi değil. Aslında domuzun haram olmasının çok daha önemli nedenleri vardır. Domuzun vücuda zararları oldukça fazladır. Domuzun kendi dışkısını yemesinin önüne geçseniz bile bu etin zararlarının önüne geçmeniz pek de mümkün değil. Domuz çok fazla antikor üreten bir hayvandır. Bu yüzden büyüme hormonu bolca içerir, bu hormonlar domuzların kaslarında da bulunmaktadır.

.
Domuz Etinin Sağlığa Etkileri
Büyüme hormonlarının bolca alınması dengesiz beslenmeye ve büyümeye sebep olur. Bu da ölüme kadar gidebilecek bazı neticeler doğurabilir. Bunun yanı sıra Domuz eti oldukça kolesterolludur. Bu da damar tıkanmasına veya sertleşmesine neden olabilir. Sağlık kontrolünden geçirilmeden yenen bir domuz trişin bakterisi içerebilir. Bu bakteriler kalbinize yerleşip sizin ölümünüze bile sebep olabilirler. Domuz etinin zararlı olduğu sadece doğuda yaşayan bilim adamları tarafından değil batılı bilim adamları tarafından da açıklanmıştır. Ancak Avrupa’da domuz eti tüketimi hala hızla devam etmektedir.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
pasif içiciliik zararları
Pasif içiciliğin Zararları

Pasif içicilik Nedir? Pasif içicilik, sigara içmeyen birinin sigara içen biriyle aynı ortamda bulunmasıyla meydana gelen istem dışı bir durum....

Kapat