Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama

Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama

Ülkemizin Vazgeçilmez Sorunu
Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de trafik en büyük sorunlardan bir tanesidir. Özellikle kendisini iyi bir şoför sanıp trafiğe çıkanlar her gün trafiği mutlaka felç etmektedir. Emniyet istediği kontrol etsin yasalar ve cezalar kanunlar istediği kadar değişsin hiç fark etmiyor çünkü mutlaka birileri kuralı çiğneyip cezayı maalesef yiyor.

Ehliyete El Konulması
Trafikte özellikle birkaç defa aynı kural çiğnemeden dolayı yakalandığınızda ehliyetinize el konuluyor ve ondan önce sınıra kadar ehliyet ceza puanları kesiliyor. Her çiğnediğiniz kuralda farklı miktarlarda puanlarınız kesiliyor ve doldurduğunuz anda ehliyetinizi alıyorlar. İnternet üzerinden ehliyet ceza puanınızı öğrenebilirsiniz. En kolay yolu ise e devlet sistemine girerek cezalarınızı öğrenebilirsiniz.

Ehliyet Ceza Puanını E-Devlet Üzerinden Öğrenme
Ehliyet cezası her bir kuralda farklı işlemektedir ve dolayısıyla bütün araç sahiplerinin veya aracı kullanan kişilerin çok dikkatli bir şekilde davranabilmesi gerekiyor. Beni yakalamazlar bana bir şey olmaz dediğiniz anda neredeyse çoğu zaman yakalanıyor ve ceza yiyorsunuz. E devlet sitesi bütün cezalarınızı aldığınız bütün puanları ve trafik ile ilgili size ait bütün bilgileri göstermektedir. Yapmanız gereken şey internete girip cezalarınızı öğrenmek. Bunu gerek kimlik bilgilerinizle yapabilirsiniz veya araç bilgileriniz ile yapabilirsiniz. Ehliyetinize el konulduğu zaman bazı süreçler vardır ve bu süreçler boyunca kesinlikle hiçbir araç kullanamıyorsunuz. Dolayısıyla aracınız sizin için önemli bir madde ise çok dikkatli olmanız gerekir.

E devlet sistemi bu tür bilgileri ve size ait veya öğrenmek istediğiniz bütün bilgileri toplayıp depoladığından dolayı eğer herhangi unuttuğunuz bir şey olursa sisteme girdiğiniz zaman karşınıza çıkıyor bu yüzden hiçbir şekilde unuttuğunuz için endişelenmenize gerek kalmıyor. E devlet sistemine girdiğiniz zaman aynı şekilde ehliyet ceza puanlarının nelere kesildiğini ve hesapları da kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir araç sahibi veya şoför için ehliyeti ilk öncelikle ve daha sonra arabası çok önemlidir bu yüzden tavsiyemiz doğru bir şekilde aracı kullanmanız.

Eğer doğru kullanamayacaksanız o zaman hiç kullanmamanız çünkü kullanmasını bilmeden kullanırsanız eğer hiç istemediğiniz şeylerle karşılaşabilirsiniz. Araç kullanmak sadece binip sürmek değildir aynı zamanda doğru bir şekilde kurallarıyla sürebilmektedir.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
facebook profil resmi görüntüleme
Facebook Profil Resmi Büyütme Hilesi

Facebook  Kullanıcı Fotoğrafına Erişebilme Öncelikle bu yöntemin ne işe yaradığını belirteyim; facebook’un verdiği gizlilik yetkileri gereğince kullanıcılar fotoğraflarını arkadaşları olmayanlara...

Kapat