Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Ehliyet Nasıl ve Nerede Alınır?

2014 ehliyet alma

Güncel Ehliyet Alma Bilgileri
Bir önceki yazıda sizlere yeni sistemde soru sayısı; direksiyon sınavının zorlaştırılması ve klasik teorik sınavın ise bölümlerin birleştirilerek geçme sisteminin daha kolay olduğundan bahsetmiştik. Bunları geçtiğinizde ise kalan iş ehliyet çıkarmak.
.

Yeni Sistemde Ehliyet Çıkarma Yerleri
Normal sistemde sadece belli ilçelerde belirli Trafik müdürlüklerinde ehliyet alınmaktaydı. Ancak güncel sistemde ise herhangi bir Emniyet müdürlüğünden ehliyet çıkarabilirsiniz. Burada şehir farkı önemli değil. Örneğin İzmir’de kursa giderek sınavları geçtiniz; İstanbul’dasınız, orada herhangi bir Emniyet müdürlüğünden çıkarabilirsiniz.
:

Ehliyet için Yapılması gerekenler
İlk olarak sürücü kursundan dosyanızı almanız lazım; bu dosyada sağlık raporu, geçtiğinize dair belge yer alıyor. Ayrıca eğitim durumu için okuyorsanız öğrenci belgesi, geçtiyseniz diploma almanız lazım. Yeni sistemde 2014’den itibaren sabıka kaybı gerekmiyor.

.

2014 Ehliyet Harçları – Emniyet Müdürlüğünde Yapılan İşlemler
Kan grubu için de verilen kartın arkasında da kaşe olması gerekmektedir. Bu belgeleri tamamladıktan sonra herhangi bir bankaya ya da vergi dairesine hangi sınıf ehliyet alıyorsanız ona göre ücret ödüyorsunuz.

.
Güncel olarak; B sınıfı ehliyet için 347 TL, D-E-F sınıfları için ise 578 TL ödeme yapıyorsunuz. Verilen belgeyi de alarak Emniyet müdürlüğüne gidiyorsunuz; adınızı yazdırarak parmak izi alma bölümüne uğruyorsunuz. parmak izi alındıktan sonra sıranızın gelmesini bekliyorsunuz.

Sıranız gelince de belgeleri teslim etme; 1 adet fotoğraf verme; ehliyet için de 107 TL ödeme yapıyorsunuz. Yaklaşık 1 saat sonra da ehliyetiniz hazır oluyor ve nüfuz cüzdanınızı göstererek ehliyeti alabiliyorsunuz.
:

Soru ve görüşlerinizi yorumlarda yapabilirsiniz.

Bir yorum yapıldı ilgili konu; “Ehliyet Nasıl ve Nerede Alınır?”

  1. ercan web dedi ki:

    Ve kendi kendime bir daha bu tip takipçi satın alma ve sosyal medya hizmeti gibi şeyler için kimseye para
    vermeyeceğim diye söz verdim.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
2014 direksiyon sınavı
2014 Direksiyon Sınavı Önerileri

Zorlaşan Sistem Direksiyon sınavını geçmek 2013 sonlarına doğru zorlaştı; eski sistemde kısa kulvarda park yapmadan ya da arabayı yürütmek yeterli...

Kapat