Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

ekran kartı özelliklerini öğrenme

Ekran Kartı Özelliklerine Kolayca Ulaşma
Bu yazıda ekran kartı ile ilgili hem boyut hem de özelliklerini öğrenmek için deneyebileceğiniz 3 yöntemi anlatmaya çalışacağız. Detaylı bilgileri ayrıca diğer yazılarımızda da görebilirsiniz.

Benzer yazılar ise altta listelenmiştir.

Yöntemlerden bahsedecek olursak bu yöntemler kısaca;

  • Masaüstünden Öğrenme
  • DirectX Tanı Aracı
  • GPU-Z Programı ile Öğrenme

Masaüstünden Öğrenme
Masaüstünde sağ tıklayın ve özelliklere girin; daha sonra resimde de gördüğünüz gibi
Ayarlar =>  Gelişmiş  => Bağdaştırıcı tıklayın ve açılan yerde özellikleri görebilirsiniz.

DirectX Tanı Aracı
Başlat bölümünde çalıştıra tıklayın ve açılan yerde “dxdiag” yazarak enter basın (dxdiag yazmanız yeterli).
Onay için açılacak kutuda “evet” seçin ve DirectX tanı aracı ile hem masaüstü hem ekran kartı hem de sistem, ses ve müzik gibi pek çok donanım hakkında bilgi elde edin.

GPU-Z Programı ile Öğrenme
Bunların hiçbirini yapmadan ve uğraşmadan direk programla bunu yapmak için tamindir.com üzerinden programı indirin; indirmek için TIKLAYINIZ.

Ek Notlar
DirectX tanı aracında toplam ekran kartı yazar iken masaüstünden baktığınızda kullanılan çıkar; bu yüzden paylaşımlı ekran kartlarında bu oranlar değişebilir, dikkat etmenizi öneririm.

Kişisel orijinal yazıdır; XRC Sonx Tarfından yazıldı.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
bedava 10k xats kazanma fırsatı
Ödüllü Yarışma: Bedava 10K Xats Kazanma Fırsatı

Xat Yarışmaları Xatbilgisi sitemizde ara ara ödüllü yarışmalara yer veriyoruz. Daha çok oynanabilecek ve yapabileceğiniz mantıklı yarışmalara yer verip duyuru...

Kapat