Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Engelli Sitelere Giriş

engelli sitelere giriş

Değişen Engelli Siteler Listesi
Daha önce engelli siteleri ve yasaklı siteleri engelliweb.com istatistikleri ile yasaklı siteler yazımızda yayınlamıştık.

Orada da gördüğünüz gibi yasaklı siteler ile açılan siteler yer alıyor; bildiğimiz popüler siteler bile zaman zaman yasaklanıp erişime kapatılabiliyorlar. Ancak bazıları ip blok, bazıları domain adı itibariyle blok yiyor bazıları ise DNS değiştirseniz de giriş olmuyor; güvenli aile koruma yöntemleri ile giriyorsanız ya da filtre sistemleri ile daha çok site de açılmıyor.

4 Adımı Deneyin
Bu yazımızda yer alan 4 adım açılmayan ama aktif olan yasaklı bir siteye girmenizi sağlayacaktır. Daha çok ve uzun anlatımlı listeyi yasaklı sitelere giriş yöntemi adımları yazımızda da bulabilirsiniz. Burada pratik bilgiler yer alıyor.

1- DNS Değiştirerek Engelli Siteleri Açma

Burada işinize yarayacak güncel ve aktif DNS numaralarını kullanmanızı öneririz.

İlk sırada Google DNS kullanın; çalışmaz ise Open DNS ve Norton DNS deneyin; fazlası ise DNS Numaraları yazımızda yer alıyor.

Google DNS – İlk Olarak Deneyin
8.8.8.8
8.8.4.4

Open DNS – Google DNS Olmazsa deneyin
208.67.222.222

208.67.220.220

Norton DNS – Hiçbiri ile açılmaz ise deneyin
198.153.192.1
198.153.194.1

Burada DNS değiştirmeniz yasaklı siteyi açabilir; bir kısmını ise açmayabilir. O halde basamak 2’ye geçin.

2- Google Çeviri ile Giriş
Google.com girdiğiniz zaman üstte yer alan linklerden “Google Translate” ya da “Google Çeviri” tıklayın; açılan bölümde çeviri kısmına ilgili siteyi yazın ve dili seçip çeviri seçin; bu şekilde yasaklı site çevrilmiş halde açılmış olacaktır. Videolarda açılma sorunları olabilir. O halde basamak 3 deneyin.

3-Servis Sağlayıcılarla Giriş
Bunun için ktunnel.com ile vtunnel.com ya da bunlar yasaklı ise yasakli.org gibi siteler üzerinden ilgili yasaklı siteyi yazarak bağlanabilirsiniz; hızda sorun olabilir; reklamlar da canınızı sıkabilir; o halde basamak 4 deneyin.

4. Proxy İle Giriş
Bu 4. basamak ve önerdiğimiz kesin sistem. Bunu manuel de yapabilirsiniz. Manuel proxy değiştirme ayarları yukarıdaki proxy kategorisinde vardır; aynı zamanda hidemyass.com üzerinden çalışan bir ip bularak girişi deneyebilirsiniz.

Bundan başka manuel değil de program olarak önerimiz hotspotshield.com üzerinden proxy değiştirme programını indirmenizdir; bu Türkçesi de olan ve reklamları olsa da çevrimiçi gizliliğe olanak veren ve her türlü siteyi açabilen sistem; yukarıdakiler olmazsa denemenizi öneririm.

Orijinal yazı, Sonx tarafından yazıldı.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
utorrent giriş
Torrent Açılmıyor

Dosya İndirme İşlemleri Torrent sistemi daha çok program indirme için kullanılan bir sistem. Programın indirme linki ise  utorrent.com üzerinden oluyor....

Kapat