Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Esrarın Sağlığa Zararları

esrarın zararları

Esrar Kullanımının Vücuttaki Etkileri
Esrar kullanımında da birçok bağımlılık yapıcı maddenin kullanımında ortaya çıkabilecek zararlar gibi birçok zarar gözlemlenir. Esrar kullanımı esnasında meydana gelebilecek durumlar en başta beyni etkiler ve hafızada, öğrenme ve davranışlarda bozukluklara, buna bağlı olarak da istenmeyen durumlara yol açar.

Kişinin çevreye verebileceği zarardan önce kendi yaşayacağı psikolojik durumlardan bazıları anksiyete, dengede bozulma, tansiyon yükselmesi, halüsilasyon, panik atak, paranoya, flash-back durumlarıdır. Daha pek çok duruma sebep olan anlık durumlar beklenenden çok daha tehlikeli durumlara sebep olabilir.

Sağlığa Olumsuz Etkileri
Beyinde oluşan zararların yanında akciğer rahatsızlıklarına; balgam, öksürük gibi belirtilerle ortaya çıkacak ve akciğer kanserine kadar varabilecek sağlık problemlerine neden olabilir. Kalp damar rahatsızlıkları da esrarın bir diğer etkili zararlarındandır.

Bunca rahatsızlığın yaşanma ihtimalinin yanı sıra kişinin yaşayacağı bad trip adı verilen psikolojik çöküş anının intihara sebep olabileceği genel bir kanıdır.

Kişinin bahsettiğimiz fiziksel rahatsızları esrar kullanmadığı bir an göze alarak esrar kullanımına başlaması, tahmin edemeyeceği psikolojik durumlarla karşılaşmayacağı anlamına gelmez. Kişi esrar kullanımı sonrası yaşayabileceği ruh halinde yalnızca kendisine zarar vermekle kalmayabilir.

Psikiyatrik Açıdan Olumsuz Etkileri
Esrar kullanan kişi kendi iradesine güvenerek esrar kullanıyor olsa da, esrarın bütün fiziksel zararlarının yanı sıra psikolojik olarak da tahmin edilemeyecek etkileri olduğunu hesaba katmaz. Esrar kullanımına bağlı ölümlerin sebebi kullanıcının iradesi dışında yüksek miktarda kullandığı esrar veya esrar kullanımı sonrası gelişen olaylar sonucu ortaya çıkan durumlar olduğu unutulmamalıdır.

Kişinin psikolojik zararı esrar kullanımına son vermesi ile sona ermeyebilir ve bu durum tedavi sürecini gerekli kılar. Esrar kullanımında bilinçlilik düzeyine güvenmeksizin tedaviye baş vurulmalı ve o an hakim olamayabileceğiniz iradenize güvenmemelisiniz.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
biber gazı zararları
Biber Gazının Zararları

Biber Gazı Kullanımı Biber gazı istenmeyen durumlarda kullanılan, geçici olduğu öne sürülen etkileriyle de caydırıcı nitelik taşıyan bir gaz türüdür....

Kapat