Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Facebook Hesabım Çalındı

facebook hesap ele geçirme

Facebook Hesabım Başkasının Eline Geçti
Facebook, en çok kullanılan sosyal ağ olmakla birlikte, sanal ortamda, mail üzerinden giriş ile riskli olduğu kadar, internet kafe ya da paylaşımlı Wireles bağlantılarından girişler ya da başkalarının sizin hesabınıza dair yaptığı saldırılar ve maili öğrenip mail yoluyla ele geçirmeler büyük sıkıntı yaratıyor.

En büyük sorun ise, şifreden ziyade Mail adresinin ele geçirilmesidir. Mailin ele geçirilmesi de sorun olmakla beraber, burada geri almak için önemli olan, eski şifreyi ya da maili hatırlayabilmektir. Normalde, şifreniz çalınsa da, mail hesabınız ya da telefon numaranız ile geri almanız mümkündür.

Facebook Çalınan Hesap Nasıl Geri Alınır?
Bunun için en önemli ve Facebook’un da sunmuş olduğu çözüm, eski bilgilerle hesabın size ait olduğunu doğrulamanız ve bu şekilde yeniden şifre değiştirmenizdir. İlk olarak, BURAYA tıklayarak, Facebook Hacked sayfasından, “Başkasının Eline Geçmiş Hesabı Şikayet Et” tıklayın. Açılan sayfaya;  “E-posta, Telefon, Kullanıcı Adı veya Ad ve Soyad” yazarak Ara tıklayınız. Açılan sayfada, size ait profil resmi gözükür. Bu değilse, yeniden giriş yapıp deneyebilirsiniz. Burada önemli olan, eski şifreyi yazmanızdır. Bu işlem, onay için ve Facebook’un size güvenmesi için önemli bir adımdır.

Şifreyi hatırlamıyorsanz, Devam diyerek ilerleyebilirsiniz ancak bilmeniz Facebook’un size güvenmesi açısından önemlidir. Devam dedikten sonra da, Mail hesabı ile şifre yenileme seçenekleri çıkar. Büyük ihtimalle, buradaki mail hesabına erişiminiz yoktur. Eğer varsa, direk mail tıklayıp, maile giriş yapıp şifre değiştirirsiniz. Ancak, maile ulaşımınız yoksa, “Bunlara artık erişimim yok” tıklayıp, açılan sayfada, “Sana Nasıl Ulaşabiliriz?” altına, yeni mail adresi ya da Telefon numarası ekleyin.

Güvenlik Sorunu Cevapla” bölümünde ise, asıl bölüm olmakla beraber, buradaki soruyu cevaplaman gerekecek. Bu güvenlik sorusu, hesabı geri alman ve şifreyi değiştirip giriş yapman için önemlidir. Bu adımla  beraber, doğru cevapladığın taktirde, hesabın elinde.

Bilgin Tavsiyeler
 Facebook Kodmatik aktif ettiyseniz, telefon olmadan elde edilmesi büyük ihtimalle imkansız. Email tanımlıysa, Email hesabı da Authenticator girişliyse elde edilmesi zor, bununla beraber, şifreniz uzun ve karışık; güvenlik sorularınız da Facebook hesabınızda tanımlıysa, hesabı çaldırmak zor; geri almak ise basittir.

facebook hesap çalma

facebook hesap çalma

facebook güvenlik sorusu cevapla

facebook güvenlik sorusu cevapla

facebook hacked

facebook hacked

4 yorum yapıldı ilgili konu; “Facebook Hesabım Çalındı”

 1. cihat dedi ki:

  Olur olmaz

 2. cihat dedi ki:

  Guzel

 3. BetülEcrinYasa dedi ki:

  Facebook çok güzel.

 4. BetülEcrinYasa dedi ki:

  Facebook oluşturmayı istiyorum

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
netten telefona sms gönderme
Bilgisayardan Telefona SMS Mesajı Gönderme

Netten Mobil Ortama SMS Gönderme Bilgisayardan telefona SMS gönderme, Netten mobil cep telefonlarına bedava mesaj gönderme seçenekleri ve siteleri oldukça...

Kapat