Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Facebook Paylaşılan Durum Linkini Bulma

facebook durum linki bulma

Facebook Durum Linki Bulma
Hemen hemen birçok kişinin istediği özelliklerden biri de Facebook durum güncellemelerinde kendi sayfalarını ve profil linklerini text link olarak verebilmektir. Ancak birçoğumuz zaten Facebook’un bunu bize sağladığını bilmiyor.

Nasıl Öğrenilir?
Öncelikle yapmanız gereken şey profilinizin ve sayfanızın numaralı ID’sini bilmeniz. Eğer bilmiyorsanız size bu konuda da yardımcı olalım. findmyfacebookid.com adında bir adres var. Bu adresten istediğiniz sayfanın veya profilin numaralı ID’sine ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sayfanızın veya profilinizin url’sini buraya yapıştırmak olacaktır. Buradan numaralı ID’nizi kopyalayın ve sayfayı kapatıp Facebook’unuza geri dönün.

Şimdi profilimizde durum güncellemesi yaparken kullanacağımız kod ise : @@[0:[SAYFAID:1:YAZI]] …

Örneklerle Pratik Anlatım
Bu kodun uygulanış biçimini de sizlere anlatalım. Oldukça basit aslında ama yeni olanlar için biraz kafa karıştırıcı olacaktır. Öncelikle belirttiğimiz siteye gittiniz ve linkini vermek istediğiniz sayfanın veya profilin numara id’sini aldınız. Mesela ID olarak 782435378579675 rakamını kopyaladınız. Durum güncellemek için sayfanıza döndünüz. Araba sayfamı ziyaret edin diye bir yazı yazmak istiyorsunuz ve linki de “ziyaret edin” kelimesine uygulamak istiyorsunuz. Öyleyse kodu şu şekilde girmelisiniz:
Araba sitemi @@[0:[ 782435378579675:1:ziyaret edin]]
Hepsi bu kadar. Bu kod sayesinde sayfalarınızı durum güncellemelerinde paylaşarak sayfanızın veya profilinizin daha çok hit almasını sağlayabilirsiniz. Bu kodlarla linkleri hazırlamak sadece dakikalarınızı alacaktır.
.

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 yorum yapıldı ilgili konu; “Facebook Paylaşılan Durum Linkini Bulma”

  1. Eren Güler dedi ki:

    Takipçi sayınızı twitter kuralları içinde biraz daha arttırmanızı ve bunların işleme geçmesi için beklemenizi öneririm.

  2. Karın kağan dedi ki:

    Facebook, twitter, youtube ve diğer sosyal ağlar için takipçi ve beğeni arttırmak artık çok kolay sanırdm ama hiçbirisi gerçek beğeni kadar ilgi çekmiyor :S

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
selimiye köyü
Marmaris’de Gezilecek Saklı Bir Köşe!

Saklı Köşk: Selimiye Köyü! Marmaris’e 40 km uzaklıkta olan Selimiye Köyü sakin denizi ve doğasıyla yörenin köy havasını koruyan ilçeleri arasında yer alıyor....

Kapat