Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Facebook Profil Fotoğrafına Tıklamayı Engelleme

facebook profil resmi gizleme

Facebook profil resminizin tıklanmasını engelleme, Facebook profil resmi gizleme, Facebook profil resmi tıklamasını önleme için basitçe profil resminize tıklayıp, sağ üstte yer alan “Düzenle” tıkladıktan sonra “Sadece Ben” seçip ardından da “Düzenlemeyi Bitir” tıklarsanız başkaları profil resminizi büyütemez. Bunun bir diğer yolu ve yeniden aktif etme ile detaylarına yine altta ulaşabilirsiniz.

Artan Facebook Kullanımı
Facebook
son dönemlerde dünya çapında en çok rağbet gören sitelerden biri haline geldi. Özellikle bazı ülkelerde Facebook’a gelen tıklama sayısı neredeyse Google ile yarışır durumda. Bunun  elbette insanların globalleşmesi adına büyük bir katkısı oldu ancak dezavantajları da yok değil. Özellikle internette gizlilik her geçen gün Facebook kullanımının artmasıyla artık yok denilecek kadar azaldı.

Fotoğrafların Paylaşımı – Gizlilik Sorunu
Facebook, Twitter ve Google
gibi sitelerin track denilen takip etme aktivitelerini aktif etmesi de bu gizlilik ihlalinin artık bilgisayarlarımıza kadar işlemesine de neden oldu. Özellikle Facebook’ta yayınladığımız fotoğrafların başka yerlerde de afişe olması birçok konuda sıkıntı yaratıyor.

Profil fotoğrafları bildiğiniz üzere genellikle küçük gözüken fotoğraflardır ve bu fotoğraflara tıklandığında profil fotoğrafınız büyür. Kullanıcının kaydetmesiyle de siz de bulunduğu orijinal haliyle fotoğrafınız kaydeden kişinin eline geçecektir.

Engelleme Yöntemi
Öncelikle Facebook hesabınıza gidin ve fotoğraflarınızın bulunduğu yere gidin. Albümlerinizden profil fotoğraflarınızı seçin ve şu an kullandığınız facebook fotoğrafınızı seçip yayınladığınız tarihin yanında bulunan ufak resme tıklayın. Karşınıza çıkan sekmelerden “Sadece Ben”i seçin ve işlemi tamamlayın. Bundan sonra herkes profil fotoğrafınızın küçük halini görebilecek ama kimse tıklayıp büyütemeyecek. Böylece Facebook profilinizi daha yüksek güvenlikli olarak kullanabilecek ve rahat içerisinde olacaksınız.

Kısaca izleyeceğiniz yol şu şekilde:
Gizlilik Ayarları > Ayarları Özelleştir >Mevcut fotoğraf albümleri ve videolar için gizlilik ayarlarını düzenle > Profil Resimleri > Özelleştir > Sadece Ben

Aktif Etme:
Profil resminizin tıklanmasını aktif etmek için yine aynı yolu izleyip Sadece Ben yerine “Arkadaşlar” seçmelisiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir yorum yapıldı ilgili konu; “Facebook Profil Fotoğrafına Tıklamayı Engelleme”

  1. zuleyha dedi ki:

    neden bende özelleştir seçeneği yok ben yapamyıorum bunu sadece ben desemde olmuyo acil yardım

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
2015 maç izleme siteleri
Canlı Ücretsiz Maç İzleme Siteleri

İnternet üzerinde yaptığınız aramalarda canlı maç izlemek için pek çok siteye girip çıkmanız ve bilinmeyen reklamlar ile istenilmeyen programları kurmanız...

Kapat