Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Facebook Sadece Kişi Arama

facebook özel arama

Az Bilinen Facebook Özelliği
Facebook‘un az bilinen özelliklerinden olan kategorize edilmiş arama yöntemi, aslında işlevsel ve pratik anlamda istediğiniz sonuçları çıkarmak amaçlı kullanışlı bir yöntemdir. Genelde direk aramaya yazılan isim ya da grup adı ile sayfa veya topluluk vs tüm sonuçları ortaya çıkarır.  Spesifik ve özel adı yoksa, pek çok sonuç listeye eklenir ve bunlara bakmak ve araştırmakla zaman kaybı da yaşanabilir.

Kategorize Edilmiş Arama Sonuçları;
Facebook arama bölümünde aradığınız eğer kişiyse; arama sonuçlarında solda çıkan “Kişiler” seçmeniz aramanızı daraltacak ve Sayfa, Grup ya da Etkinlik gibi pek çok alakasız sonucun da listelenmesini engelleyecektir.

Şayet aradığınız bir sayfa varsa, arama sonuçlarında sol üstte çıkan “Sayfalar” tıklamanız; sadece sayfalardan oluşan sonuçları sizlere gösterecektir.

Eğer yer arıyorsanız; örneğin “Kuşadası” diye aradığınızda, pek çok sayfa; yer ve etkinlik ile yine bu ismi kullanan kişiler görürsünüz. Bunların önüne geçmek için de; “Yerler” tıklarsanız, ona ait sonuçlara ulaşmanız mümkün olur.

Önemli Bilgilendirme
Arama yaparken, genellikle Enter basmanız, sizi ilk sonuca götürür. Bu nedenle, Tüm Sonuçlar tıklamanız sizi çoklu arama bölümüne yönlendirir ki burada da seçebileceğiniz kategorize edilmiş arama sonuçlarında;

  • Kişiler
  • Sayfalar
  • Yerler
  • Gruplar
  • Uygulamalar
  • Etkinlikler
  • İnternet Sonuçları

gibi bölümlerde aramayı görüntüleyebilir ve ona göre aradığınız içeriğe daha kolay erişebilirsiniz.

Bir yorum yapıldı ilgili konu; “Facebook Sadece Kişi Arama”

  1. Mehmet emin arpa dedi ki:

    Google

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
hotmail
Hotmail Kayıt

Eskimeyen, Kullanışlı Email Servisi Hotmail Email kullanımı, MSN uzantılı email ile, Live uzantılı mail adresleri bir zamanın en popüler email...

Kapat