Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Free Virtual Keyboard Download

free virtual keyboard

Free Virtual Keyboard, birçok dil özelliği bulunan, fakat maalesef içlerinde Türkçe olmayan, ama en azından indirmesi de uygulaması da kolay, özgün özelliklere sahip bir sanal klavye uygulaması. Bu uygulama sadece 204 kilobayt. Oldukça hafif, kolay kullanılan mobil, tablet ve panel bilgisayarlarda kullanılabilen bir program.

Ekran Klavyesi Özellikleri
Free Virtual Keyboard’un güzel dizayn edilmiş bir klavyesi var, numara ve yön tuşları olmayan bir arayüz seçeneği mevcut. Çok iyi bir şekilde yeniden boyutlandırılabiliyor. FVK, klavyenin sağ alt köşesinde bir slider ile yüzde yüz transparan bir görüntüden, yüzde yüz opak görünüme kadar geçebilme imkanına sahip. Gerçi yüzde yüz transparan biraz fazla oluyor, bizce siz o kadar kullanmayın . Neredeyse tamamiyle saydam halde olan klavyede yeniden opaklaştırmak için slider’i bile zor seçiyor insan. Bütün bu özellikler Free Virtual Keyboard’un küçük ekranlar ve bir anda birkaç uygulamanın açık olduğu durumlarda kullanışlılığını arttırmak için eklenmiş ve gayet de başarılı olmuş.

FVK’nın diğer ekran klavyeleri ile karşılaştırıldığında bazı eksik noktaları da var. Örneğin, herhangi bir tarama veya duraklama özelliği bulunmuyor. Ayrıca Türkçe ve Japonca gibi bazı çok kullanılan dillerde hizmet sunmuyor. Ama yine de FVK, sunduğu birçok kolaylıkla göz önüne almaya değer bir uygulama.

Klavyeyi İndir
Uygulamayı, www.freevirtualkeyboard.com adresinden ücretsiz olarak indirebilir, ayrıca usb veya benzer cihazlarda tutmak için 195 kb’lık zip versiyonunu da indirebilirsiniz. Freevirtualkeyboard.blogspot.com adresinde ise uygulama ile ilgili açıklama ve yeniliklerin bulunduğu bir blog mevcuttur.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
screen keyboard
On Screen Portable Ekran Klavyesi İndir

ON SCREEN KEYBOARD PORTABLE İnternette çok rağbet gören ekran klavyelerinden biri de “On Screen Keyboard Portable”. Rare Ideas adlı yazılım...

Kapat