Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Gerekli Olan En İyi 10 Xat Gücü

en iyi 10 xat gücü xat powers

Xat Chat sitesi, 2006 yılından beri sohbet hizmeti vermesinin yanında çıkardığı Xat güçleri ile yenilikçi kalmaya ve kullanıcılarını kaybetmemeye çalışsa da ortaya çıkan pek çok gücün oldukça gereksiz olduğunu Xat’ı bilenler biliyordur…

Xat’ı daha çok sohbet kutusu verme hizmeti; sitelere ve bloklara ücretsiz sohbet grubu açma ve bunu da kod olarak sitelerinde kullanıp; hiçbir ücret ödemeden kendi sohbet kutularında sahiplik yapma imkanlarını da verdiğini biliyoruz. Son zamanlarda ise Sohbet kutusu hizmeti kalksa da Sohbet grubu açılabiliyor; bunun yanında da gruplara pek çok kısıtlama ile grup silmeler ve bu denetimin kişisel hal aldığını da açıkça görüyoruz.

Xat Güçleri
Xat sohbet sitesinde, chat yaparken kullanılan ve kişiye çeşitli özellikler kazandıran güçlere “Xat Powers” deniliyor. Bunlar arasında nick renklendirme ile özeli kapatma, nick için süsleme yöntemleri, renkli ifadeler ile yine sohbet grubunuz için oyun ekleme, varsayılan özellikleri değiştirme gibi pek çok ortamda kullanabiliyorsunuz.

Şu an için 320’yi geçen sayıda Xat gücü var. Bunların hepsi ise toplamda yaklaşık 270.000 Xats eder ve bu da ortalama 1.100$ ve TL olarak da 2.500 TL kadar ediyor. Böylesine yüksek bedelli güçler için hepsini almanın yanında, pratik olanları almak ve kullandıklarınızı elde edinmek elbette mantıklı olandır.

Gerekli En iyi Xat Güçleri – Top 10
Pratik olarak önerdiğimiz güçleri sizler için hazırladık ve listeye koyduk:

  1. Nameglow: Nickinizi renklendirmek için kullanacağınız en iyi güçlerden. Renklendirme için renkleri de almanız lazım, varsayılan rengi yeşil.
  2. Hat: Nickinizin yanında yer alan ikonunuz için şapka gücü (Hat Power). Değişik şapka şekilleri sizi oldukça şekilli gösterir.
  3. Renkler: Tüm güçlerde renklendirme için gereklidir. Önerilen 4 ana gücü de almanız işinize yarar.
  4. Nopc: Özeli kapatma gücü. Bu şekilde tanımadığınız misafir ve üyeler sizin özelinize dalamazlar.
  5. Nofollow: Takip edilmeyi engeller. Arkadaş listenizdekilerin sizi takip etmesini ve olduğunuz Xat sohbet grubunu görmemelerini sağlar.
  6. Status: Durum belirtir. Nickinizin altına istediğiniz durumu yazabilirsiniz. Yemekteyseniz ya da telefon görüşmesi ile meşgul olmanız vs gibi pek çok durumu bunla ifade edebilirsiniz.
  7. İkonlar: Nickinizin yanında yer alan ve misafirler için varsayılan rengi yeşil olan “Pawn“. Bunun için de bütçenize ve beğeninize göre “Pink, Blue, Purple, Gold” herhangi birini kullanabilirsiniz.
  8. Namecolor: Namecolor gücü Nickinizdeki renkli yazısı parlatır. Parlayan nick özelliği veren bu gücü kullanabilmeniz için Nameglow da almış olmanız gerekiyor.
  9. Gcontrol: Sahibi olduğunuz Xat sohbet grubunun varsayılan özelliklerini değiştirmenize yarar. Gcontrol ile sohbetin görevlileri ile yasaklama engelleri, botları engelleme ve kimlerin siteye gireceği gibi pek çok konuda düzenleme yapabilirsiniz.
  10. Bot: Xat grubunuza bot koymanızı sağlar. Bu güç ile, Xat Bot hizmeti sağlayan sitelerden sağladığınız botla grubunuzda sürekli çevrimiçi bot bulunur ve bu botun işlevsel özelliklerini; hangi kelimelere ne cevap vereceğiniz ve kimleri ne şekilde yasaklayabileceğini uygulayabilirsiniz.

Sonx Özgün yazısıdır, Telif hakkına tabidir.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
filmi olan kitap ve romanlar
Filmi Çekilmiş En İyi Kitaplar

Sinemaseverlerin büyük kısmının bildiği, özellikle merak edenlerin baktığı konulardan olan "Sinemaya Uyarlanan Kitaplar" içerisinde 100'ü geçik sayıda eser bulunsa da...

Kapat