Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Gizli Wifi Oluşturma – Görünmeyen Kablosuz Modem Bağlantısı

görünmeyen wifi oluşturma

Güvenli Bağlantı Sorunları…
Kablosuz modeminizde Wifi bağlantısı kurma ve güvenli şifre oluşturma önemli basamaklar arasında yer alıyor. Burada ağın başkaları tarafından görülmesi ve bir şekilde erişim sağlanması, bağlantınızın hızının düşmesine ve aylık kotanızın dolması ile aynı ağda olduğunuz için güvenli internetin de ortadan kalkmasına yol açabiliyor.

Bu yazıda da amacımız sizlere güvenli, bildiğiniz basit bir şifreyle nasıl güvenli bağlantı oluşturulur bilgisi vermek.

Kablosuz Güvenlik Ayarı Oluşturma
192.168.2.1 ya da 192.168.1.1 gibi modem arayüzüne ulaştıktan sonra kablosuz bağlantıda güvenlik anahtarı bölümünde “SSID Gizle” seçeneğini işaretleyiniz. Kablosuz bağlantıya da kendinizin bileceği bir isim verin. Güvenlik anahtarını da WPA2 yapıp unutmayacağınız bir şifre belirleyin ve tamamlayın.

Böylelikle Wifi bağlantınızın görünmez olduğunu seçtiniz; bu şekilde başka bilgisayar ya da tablet / akıllı telefonlar vs sizin bağlantıyı göremezler.

Kablosuz Bağlantıyı Elle Ekleme
Bağlantıyı ancak manuel ekleyebilirsiniz. Bunun için Labtoplarda Wifi taratırken “Diğer Ağ” seçip SSID alanına Wifi adını ve sonraki basamakta da şifreyi girmeniz gerekiyor. Akıllı telefon ya da tabletlerde de Wifi açıp “+” tıklamanız  (Ağ Ekle) ve SSID alanına Wifi adını ve Gelişmiş seçeneklerde de WPA2 seçip şifreyi girmeniz yeterli olacaktır.

Böylelikle Wifi bağlantınız başkaları tarafından görünmeyen; manuel eklenen; hem şifre hem de adı bilinmeyen daha korunaklı ve pratik olarak daha güvenli olmuş oluyor.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
zenmate
DNS Kullanmadan, Programsız, Youtube Kesin Giriş Yöntemi!

Youtube DNS İşe Yaramıyor! DNS ile Youtube'ye girmeye çalışmak basit ve amatörce olsa da bir zamanlar işe yarayan yöntemdi. Şimdilerde...

Kapat