Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Gmail 2 Adımlı Doğrulama

gmail 2 adımlı doğrulama

Gmail 2 adımlı doğrulama sayesinde hesabınızın güvenlik düzeyi daha üst seviyelere çıkacaktır. Artık yetkisi olmayan kişilerin hesabınıza ulaşması çok zorlaşacak. Özellikle internet sitesi sahibiyseniz yetkisiz kişilerin google webmaster tools hizmetine ulaşmasını engellemeniz gerekir.

Gmail 2 Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır?

1.   İlk olarak Google mail bölümünden hesabımıza giriş yapıyoruz.

2.   Hesabınıza giriş yaptığınızda sağ üst köşede hesap adınız ve soyadınız yer alacaktır. Adınıza tıkladığınızda açılan bir menü göreceksiniz. Bu menüden “Hesap Ayarları” yazan linke tıklayın.

3.   Açılan ekranda “Hesap Özeti” bölümünü incelediğinizde güvenliğinizle alakalı düzenlemelerin yapıldığı ekranı göreceksiniz. Bu ekranda “2 adımlı doğrulama” bölümünü bulun. Bu bölümün hemen yanında Kapalı seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz. Bu durumu değiştirmek için “Düzenle” yazısına tıklayın.

4.   Açılan ekranda cep telefon numaranızı ve doğrulama seçeneğinizi (kısa mesaj, sesli çağrı) seçin ve Kodu Gönder butonuna tıklayın.

5.   Cep telefonunuza 6 haneli bir kod gelecektir. Bu kodu yine aynı sayfada bulunan “Kod” bölümüne girin ve “Doğrula” seçeneğine tıklayın.

6.   “Bu bilgisayar hatırlansın mı?” bölümü ekrana gelecektir. Eğer kişisel bilgisayar kullanıyorsanız ve bu seçeneği işaretlerseniz 30gün boyunca sizden şifre istemeden hesabınıza girebileceğiniz bildiriliyor. Tabii ki internet geçmişinizi silerseniz ve ya internet tarayıcınızı değiştirirseniz bu işlem pasif hale gelerek sizden şifre isteyecektir.

7.   Son bölümde ise kırmızı renkli buton içerisinde yer alan “2 adımlı doğrulamayı aç” yazısına tıklıyoruz.

8.   Artık hesabınızda 2 adımlı doğrulama aktif durumda. Bir sonraki sefer hesabınıza giriş yapmak istediğinizde şifrenizi girdikten sonra otomatik olarak belirttiğiniz cep telefonunuza google tarafından kod yollanacaktır. Google kodları +44 ya da +45 ile başlayan bir numaradan gönderilmektedir. Eğer kodu giremezseniz mailinize de ulaşamayacaksınız. Bu sayede yetkisi olmayan kişiler artık bilgilerinize ulaşamayacak.

 

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
ekran klavyesi kullanımı
Pratik Ekran Klavyesi Kullanma Bilgileri

Ekran Klavyesi Nasıl ve Nerelerde Kullanılmalı? Ekran klavyesi güvenlik için oldukça önemli bir etken. Eğer bilgisayarınızda girdiğiniz verilerin çalınmasını istemiyorsanız...

Kapat