Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Güncel Çalışan DNS Adresi *Engelli sitelere engelsiz giriş*

yandex dns

Engelli siteleri aşmak için ilk başvurulan yöntem olan DNS değiştirme ve DNS numaralarını kullanma daha çok pratik olduğu ve şimdiye kadar da çoğu zaman işe yaraması; programsız ve eklentisiz olup aynı zamanda da internet hızını pek düşürmemesi tercih sebebiydi.

Son zamanlarda Google DNS ile Open DNS ve benzeri pek çok DNS sistemine getirilen kısıtlamalar ile bunlarda erişim engelleri ortaya çıktı. Alternatif DNS aramaları devam ederken test ettiğimiz çalışan güncel DNS adresini sunmak istedik.

%100 Sorunsuz Çalışan DNS
Bahsi geçen DNS numaraları altta verilmekle birlikte bunlar Yandex’e ait DNS Numaralarıdır. DNS numaralarında Standart olanlar yasaklı sitelere erişim sağlarken güvenli olanda daha çok sistemin riskli gördüğü siteleri açmaması ile Aile için olan da 18+ siteleri daha çok açmayan cinsten.

Yasaklı site açmak için önerimiz standart kullanmanızdır; bu şekilde hem internet hızı azalmadan (çok az azalabilir) hem de programsız olarak engelli olan sitelere; Youtube dahil olmak üzere diğer video siteleri (video açılmalarında sorun yok) sorunsuzca giriş yapabilirsiniz.

Yandex DNS Numaraları

Standart

  • 77.88.8.8
  • 77.88.8.1

Güvenli

  • 77.88.8.88
  • 77.88.8.2

Aile

  • 77.88.8.7
  • 77.88.8.3

.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
görünmeyen wifi oluşturma
Gizli Wifi Oluşturma – Görünmeyen Kablosuz Modem Bağlantısı

Güvenli Bağlantı Sorunları... Kablosuz modeminizde Wifi bağlantısı kurma ve güvenli şifre oluşturma önemli basamaklar arasında yer alıyor. Burada ağın başkaları...

Kapat