Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Hızlı DNS Numaraları

Hızlı dns adresleri

Hızlı DNS Numaralarının Önemi
Hızlı DNS numarası hem uygulama olarak hızlı ve akılda kalıcı hem de internette dolaşma hızı için sağladığı IP adreslerinin güncel olup çalışması ile alakalı.

Bu yazımızda da bunun için kullanabileceğiniz DNS adreslerine yer vereceğiz. Daha önce Güncel DNS numaralarına da değinmiştik. Bunun başında da Google DNS yer alıyordu. Ayrıca Youtube için özel DNS ayarları da Youtube DNS yazısında yer alıyordu.

Akılda Kalıcı Hzlı DNS Adresleri

Sizlere bu yazımızda Comodo DNS ile DNSadvantage ya da Norton DNS ile diğer pek çok alternatif DNS adresini bu yazıda vermeyi gerek görmedik çünkü zaten az kullanılıyor ve altta verdiklerimiz ise bu işte en sık kullanılanlar.

Hızlı DNS Adresleri

  • 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 (1. seçenek)
  • 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 (2.seçenek)
  • 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 (3. seçenek)
  • 4.2.2.2 ve 4.2.2.3
  • 4.2.2.8 ve 4.2.2.9

Yukarıda gördüğünüz gibi uluslararası DNS adresleri ile Google ve Open DNS adresleri de yer alıyor ancak bu bunlarla sınırlı değil.

Yasaklı sitelere girişin ilk adımı olan bu yöntemler ise çoğu zaman işe yarıyor, yaramadığında ise Yasaklı sitelere giriş için diğer yöntemleri denemeniz gerekiyor. Bunun için ayrıca Hotspotshield de deneyebilirsiniz.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
smotrisport.eu live sport
Smotrisport Live Sports

Canlı Spor Yayınları Site adresi olan smotrisport.eu ile canlı maç izleme, online spor karşılaşmalarını naklen takip etme şansınız var. Bu site...

Kapat