Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Kahvenin Zararları Maddeler Halinde

kahvenin zararları

En Sık Tükettiğimiz İçeceklerden…
Kahve günlük hayatta sık sık tükettiğimiz ancak zararlarını göz ardı ederek tüketimi farkında olmadan aşırılaştırdığımız bir içecek. Kültürümüze bağlı olarak muhabbete eşlik etmesi için tercih edildiği gibi; ikram olarak lokum, şeker, çikolata gibi yiyeceklerle sunuluyor.
.

Kahvenin Yararları?
Kahve kanser hücrelerinin yayılmasını önleyen bir özelliğe sahip, baş ağrılarında ise migrenden bağımsız olarak işe yaradığı gözlemleniyor. Siroz ve benzeri rahatsızlıklara da kahve içen kişilerde daha az rastlanıyor. Bununla beraber kahve tüketiminin bildiğiniz üzere uyarıcı niteliği, konsantrasyona olumlu etkileri mevcut.
Uzmanlar kahvenin çeşitli yararlarına rağmen zararlarının da unutulmaması gerektiğini ve kahve tüketiminde kişilerin dikkatli olmalarını öneriyor.

.

Kahvenin Zararları, Maddeler Halinde:
Bahsedilen zararların başında kalp sağlığı geliyor. Aşırı kahve tüketimi kahvenin içerdiği kafein yüzünden kalpte ritim bozukluklarına sebep oluyor. Kalp rahatsızlığı olan kişilerin kahve tüketimine sınırlamalar getirmesi öneriliyor. Bunun yanında bir diğer tehlike de tansiyon üzerinde görülüyor. Kahve tüketiminin tansiyonu olumsuz etkilediği ve hızla yükselttiği biliniyor.

.
Midenin asit salgılaması aşamasında da sebep olarak görülmese de kahvenin bir etken olduğu araştırmalarla ortaya koyulmuş bir gerçek. Kahve tüketimi mide rahatsızlığına sahip kişilere önerilmiyor. Migren hastalarının ise kahveden uzak durmaları atık öğrenilmiş bir durum. Çünkü kahve ve kafein migreni olumsuz yönde tetikliyor. Kalsiyumun vücuttan idrar yolu ile atılmasına neden olan kahve, bu özelliği ile de kemik erimesi riskini artırıyor. Kahve, bazı besinleri ve demiri de vücudun emmesine engel oluyor.

.
Yapılan araştırmalara göre kahve kadınlarda doğurganlığı olumsuz yönde etkilerken, erkeklerde tam tersi bir duruma yol açabiliyor. Ayrıca bebeğin sağlığı açısından kadınların gebelik döneminde sınırlı miktarda kahve tüketmeleri gerekiyor.

.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
çayın zararları
Çayın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Çayın Faydaları? Çay gün içerisinde kaç bardak içtiğimizi saymadığımız, faydaları ve zararları bilinmeksizin tükettiğimiz geleneksel içeceklerimizden biri. Çay tüketiminin kanser...

Kapat