Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Kelimelik Oyunu Taktikleri

kelimelik oyun hileleri

Türkçe scrabble keyfi veren ve mobil ortamda da uygulaması bulunan, Facebook üzerinden de oynanabilen Kelimelik oyunun bazı ipuçlarını ve taktiklerini vermeye çalışacağız.

Öncelikle şunu belirtmemiz lazım, bahsettiğimiz yöntemler kesinlikle hile değildir! Amacımız hilesiz oyun oynanması, hile ile oynayacaksanız zaten pek çok kelime bulucu siteler ve mobil uygulamalar mevcut. Ancak bu oyunda amaç eğlence, elindeki kelimeleri pratik kullanma ve olabildiğince yüksek puan alma üzerine. Oyunda galibiyet için ek bir level geçme sistemi yok, bu yüzden de hilelere gerek yok!

1. Önemli Nokta “Defans”
İlk yapmanız gereken pas vermemektir. Özellikle +25 puan bonus içeren yerlerde karşı tarafın puan alabilmesini sağlayacak paslar vermeyin. Bunun dışında H3 ile K3 yerlerinde de pas vermemeye çalışın. Verecekseniz de kelime üretmenin zor olduğu harflerle pas verin: “ğ,j,ö,g,c” gibi. Ayrıca H3-H2 gibi yerlerin yanına “a,e” harflerini koymamaya çalışın. Çünkü rakipte yüksek puanlı “j,v,f” gibi harfler varsa yanına sesli harf koyarak +60 puana kadar pas verebilir ve bu da maçı kaybetmenize fazlasıyla yetebilir.

2. Önemli Nokta “Azami Puan”
Bu noktada önemli olan fazladan puan vermeyen ve K2-K3-H3 gibi yerler dışındaki boş noktalara harf koymamak. Olabildiğinde bu noktalarda kelime oluşturmak. Ayrıca mümkünse bir harften 2 taraflı yüksek puan alın. Örneğin “f,j,g,v” gibi harflerde çift taraflı puan alarak alacağınız puanı ikiye katlayın.

3. Önemli Nokta “Eldeki Gereksizleri Çıkar”
Bu oyunun elbette şans kısmı oldukça çok önemli. Gelen harflerden özellikle “ı,b,c,g,ü,ö” varsa mümkünse tek harf kullanmak yerine boş puan getirecek yer de olsa maksimum uzunlukta kelime çıkarmaya çalışın. Ayrıca “ö” harfini gereksiz yere kullanmayın; “d,n” harfleri ile çift taraflı puan da alabilirsiniz.

4. Önemli Nokta “Herşeyi Dene”
Sözlükte kullanılan ya da kullanılmayan pek çok saçma kelime yer alabilir. Bu nedenle olabilecek tüm seçenekleri deneyin, bunları özellikle yüksek puan alacağınız yerlerde kullanın.

5. Önemli Nokta “Yapım Ekleri”
Yapım eklerini mutlaka kulanın. Örneğin “bir” kelimesini “birer, birli, birlik, birci, birinci” gibi pek çok kelime türetebilirsiniz. Aynı şekilde “-li,-lı,-cı,-ci,-lık,-lik,-er,-ar,-inci…” gibi yapım eklerini mutlaka kullanın.

Çok uzun kelime türetmenize gerek yok, mümkün olan maksimum puanı alacak şekilde planlama yapmanız yeterli. Unutmayın bu bir eğlence oyunu. Hilelerle oyunu alabilirsiniz ama sadece kendinizi kandırırsınız 🙂

Yardımcı Video
Altta ayrıca bu oyunun oynanmasıyla alakalı “Denedim” kanalı tarafından yapılan faydalı bir paylaşım da yer alıyor:

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
en yüksek vadeli hesap oranları
En Yüksek Vadeli Hesap 2015 2016

Günümüz ekonomik şartlarında ve paraya dayalı sistemde, sistemin sunmuş olduğu çalışma ve para kazanma yöntemleri ile her ay birikim yapıp...

Kapat