Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Kırklareli’de Gezilecek Harika Yerler; İğneada

gezilecek yerler iğneada

Kırklareli’de Gezilecek Cazip Bir Köy!
Yaz mevsiminde bile geceleri havası serin olan İğneada 22 km uzunluğunda bir sahile sahip. Tatil sırasında hareketli bir gece hayatı yaşamak istiyorsanız Kırklareli ilçesine bağlı bu küçük köy size cazip gelmeyecektir. İğneada’da bulabileceğiniz şeyler çok uzun bir kum sahili, muhteşem orman manzaraları ve huzur duygusu.

Yeşille Birlikte Doğal Bir Ortam
          İğneada tatili sırasında oksijene doyacaksınız; önü Karadeniz, arkası Istranca dağları ve ormanıyla çevrili olan köyün bol oksijenli havası sabahları dinlenmiş ve dinç bir şekilde uyanmanızı sağlıyor. Gerçek bir doğa harikası olan Longoz ormanları sayısız bitki, böcek, memeli, sürüngen, kuş ve balık cinsine ev sahipliği yapıyor. Bölgeyi kış-ilkbahar mevsimlerinde ziyaret edecekseniz ormanı gezmek için yanınızda çamura ve suya dayanıklı botlar getirmelisiniz. Çünkü ilkbaharda taşan göllerin düz araziyi kaplamasıyla oluşmuş olan ormanlar bu dönemlerde sularla kaplanıyor, yaz ve sonbahar mevsimlerinde ise sular çekiliyor. Dişbudak, meşe, ıhlamur, kayın, gürgen ve kızılcık ağaçlarıyla dolu olan ormanlar büyük bir kuş çeşitliliği içeriyor. Fayton ve bisiklet turlarına katılarak bu benzersiz doğayı rehber eşliğinde gezmek de mümkün.

Yazın Vazgeçilmez Adresi
Temmuz ve Ağustos ayları İğneada sahilinden denize girmek için daha uygun zamanlar, çünkü deniz Haziran’da bile oldukça soğuk olabiliyor. Sarkıt ve dikitleriyle görsel bir şölen olan Dupnisa Mağarası ile Mert, Hamam, Saka, Çilingöz ve Pedina gölleri de bölgenin görülmeye değer doğa güzellikleri arasında yer alıyor.

           Denizi, uzun sahili, yeşilliği ve temiz havasıyla İğneada huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek, kafa dinlemek isteyenler için güzel bir alternatif. Villalara ve kooperatiflere rağmen doğasını koruyabilen ender bölgeler arasında yer alan köy dinlenmek için huzurlu bir sığınak arayanları memnun edecek tatil yerleri arasında bulunuyor.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
Mitsubishi ASX 2.2 hyundai ix35 kıyaslama
Mitsubishi ASX 2.2 ve Hyundai ix35 Karşılaştırması

SUV Kategorisinde yer alan, son dönemlerin popüler iki aracı. Özellikle yollarda sık sık karşılaştığımız ve dış görünüşü olarak oldukça heybetli...

Kapat