Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Klimanın Zararları

klimanın zararı

Yaşamımızın Vazgeçilmezi?
Son zamanlarda klimalar hayatımızın bir parçası haline geldi. Özellikle iş yerlerinde kullanılan ve bizleri oldukça serinleten bu klimalar aşırı kullanım durumlarında bazı hastalıklara sebebiyet verebiliyorlar. Evlerimizin ve arabalarımızın da vazgeçilmez bir parçası haline gelen klimaların zararları hakkında sizlere bu yazımızda bazı bilgiler vereceğiz.
:
Vücut Isısında Çabuk Değişmeler ve Klima Etkisi…

Klimalar son yıllarda popülaritesi oldukça artan ısıtma ya da soğutma araçları. Hayatımızın hemen hemen her yerinde kullanılıyor diyebiliriz. Ancak bu kullanım kolaylığı olan ve hayatımızı kolaylaştıran araçların bazı negatif yönleri bulunuyor. Aşırı terli olduğunuz ve çok fazla efor sarf ettiğiniz durumlarda klimaların karşısında durmanızı pek önermiyoruz. Çünkü bu durumlarda klimanın soğukluğu dolayısıyla vücudunuzun çeşitli yerlerinde tutulma vakaları gerçekleşebilir.

.
Klimanın Düzensiz Kullanımı ve Zararları

Klimayı aldıktan sonra klimanızın bakımını oldukça iyi yapmalısınız aksi taktirde su haznesine kaçacak bakteri ve mikroplar sizin ciddi sağlık problemleri yaşamanıza neden olabilir. Ancak günümüzde bunun önlemini almış antibakteriyel klimalar da mevcut. Dilerseniz bu klimaları da edinebilirsiniz. Yine bu su haznesine giren bakteriler, mikrop ve küfler dolayısıyla, ilginçtir özellikle sigara içmeyen kimseler alerjik zatüre vakaları da görülmüştür. Bu daha çok çocuklarda ve 50 yaşının üstünde kimselerde görülebilir.
.
Klima aldığınız taktirde 2-3 günde bir veya her gün klimanızın su haznesindeki suyu değiştirmenizi öneririz. Bu şekilde bakteri ve mikropları arındırmış olursunuz.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
topuklu ayakkabı zararları
Topuklu Ayakkabı Giymenin Zararları

Kişisel Giyim Alışkanlığı Günümüz ayakkabı sektörü topuklu ayakkabı modellerini farklı tarzlara göre çeşitlendirmeyi sürdürüyor. Mevsimlere göre farklılık gösteren ayakkabılar, kadınlar...

Kapat