Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Kolanın Sağlığa Zararları Maddeler Halinde

kolanın zararları

Kolanın zararları, kolanın sağlığa etkileri, kolanın zararları nelerdir, kolanın zararları maddeler halinde, kolanın yararı ve zararları, kolanın mideye zararı, kola kilo yapar mı gibi arama ve soruların yanıtlandığı yazımız için detaylar altta verilmiştir.

Pek çok zararı olduğu bilinmekte olmasına rağmen özellikle genç yaş gruplarında sıkça kola bağımlılığı görülüyor. Kolanın kafein içermesi zamanla bağımlılığı tetikleyici bir etken olarak karşımıza çıksa da asıl büyük problem kola ile beraber tüketilmesi yaygınlaşmış yiyecekler. Her türlü yemeğin yanında görmeye alıştığımız ve zararlarını göz ardı ederek kullanmaya devam ettiğimiz kola, birçok firmanın geniş bir Pazar olarak gördüğü ve üretimini genişletmeyi hedeflediği bir piyasa.

Kadınlar Üzerindeki Farklı Etkisi
Kadınlar için erkeklerden farklı olarak bir eksi etken ise kemik erimesi gibi kemiklerde oluşabilecek yumuşama ve küçülme yoluyla meydana gelen hastalıkları tetiklemesi.

Kolanın Sağlığa Zararları
Kola tüketimiyle birlikte kan şekerinin ani bir şekilde yükselmesi şeklinde başlayan döngü, kan şekernin aniden düşmesi ve yeninden kan şekerini yükseltecek bir gıda veya içeceğe ihtiyaç duyulması şeklinde devam ediyor. Kola bağımlılığı yaşayan kişilerin bu döngü dolayısıyla kola tüketimini gün içinde çoğaltmaları buna bağlı olarak gelişen hastalıklara yakalanmaları riski de artış gösteriyor.

Kola tüketimi mide hastalıkları, obezite, kemik erimesi gibi hastalıkların yanı sıra kalsiyum emilimi dolayısıyla da diş hastalıklarına ve sürekli tüketimiyle de kafein bağımlılığına yol açıyor.

Maddeler Halinde Kolanın Zararları

  • Asidik etki ile midede irritasyona neden olur.
  • Şekerli ve asitli yapısı ile diş çürümelerini hızlandırır.
  • Vücutta “atık enerji” olarak depolanıp kilo alınmasına neden olur.
  • Ani doygunluk yapıp sağlıklı beslenmeyi engeller.
  • Yemekle beraber alındığında özellikle C vitamininin eksik alınmasına neden olur.
  • Kemiklerde mineralizasyonu bozar, kemik erimesini hızlandırır.

Kola Bağımlılığı ve Sağlığa Etkileri
Çevrenizde görebileceğiniz diyetine dikkat etmesine rağmen kola içmekten kaçınmayan kişilerin kilo kaybı ve obeziteyle savaşma açısından başarısız olma ihtimalleri daha yüksek. Çeşitli hastalıkları böylesine tetikleyen kola tüketiminin anlık bir etki gösterdiği ve daha sonra daha yüksek miktarda kola içme isteğini tetiklediği kanıtlanmış bir gerçek.

Kolanın Zararları Video

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
spor toto devretti
Spor Toto Yine Devretti,15 Bilen Yok!

Spor Toto 19. hafta çekilişinde beklendiği gibi sürpriz sonuçlardan sonra 15 bilen çıkmadı. 14 bilenin de çıkması zor beklenirken 7...

Kapat