Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Mahkeme Kararıyla Engellenmiş Sitelere Giriş

mahkeme kararıyla engellenmiş sitelere giriş

Engelli Siteler
Mahkeme ile kapatılan sitelerin oranları yaklaşık olarak %5 + %4  (%10 diyebiliriz) ki bu da ortalama ülkemiz için 2.100 site demek ( yaklaşık 20.800 sitenin yasaklı olduğunu söylersek –26 ekim 2012 itibariyle).

Yasaklı siteler ile ilgili detaylı bilgilere yasaklı siteler yazımızdan ya da engelliweb.com sitesinden erişebilirsiniz.

 Yasaklı Sitelere Giriş
Açılmayan sitelere giriş için pek çok yazıda sizlere bilgi vermeye ve doğru bir şekilde değişik basamakları izleyerek yasaklı sitelere girebilmeniz için yazılar yayımladık.

Aslında Xatbilgisi.com olarak sizlerin yasaklı siteye girişinizi onaylamıyoruz çünkü genellikle bu siteler 18+ ya da teen  içeriği olan veya hack üzerine ya da uyuşturucu kumar üzerine olan siteler ki bizler de bunları desteklemiyor ve girilmesine karşı olarak yer alıyoruz.

Ama bazı siteler örneğin sahadan.com ya da mackolik.com ile sportlemon.tv ya da blogspot.com (çoğuna giriliyor, yaskaları açıldı); bazı bahis siteleri, bilgi alma siteleri, ya da indirme siteleri (örneğin rapidshare yasaklı idi) bazen gerekli olabiliyor.

Bunlardan başka örneğin xat.com ile LİG TV hiçbir alakası yok ama yasaklanma sebebi Digiturk. Oysa chat hizmeti olarak girilmesi normal bir site.

İşte normal site girişlerinde giriş yöntemlerini de bilmeniz gerekiyor ki bu sadece yasaklı site değil bazen açılmayan sitenin ön bellek  kaydı nedeniyle açılmaması ve dns değiştirince açılması da sayılabilir.

 Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir
Bizler XRC Xatbilgisi.com olarak sizlere alternatif olarak ilgili adımları uygulayıp girebilmenizi öneriyoruz; her biri ayrı yöntem olup 1. de olmuyorsa 2. yi deneyin mantığı egemendir.

  • 1- DNS Değiştirerek giriş yapın, bakınız DNS ile giriş, DNS Değiştirme (öneriyoruz)
  • 2- İlgili Sitenin ip’lerini kullanarak HOSTS üzerindne giriş yapın, bakınız hosts ile giriş (öneriyoruz)
  • 3- Google çeviri ile giriş, bakınız Google çeviri örneği (öneriyoruz)
  • 4- Ultrasurf ile giriş, bakınız ultrasurf girişi (önermiyoruz)
  • 5- Manuel Proxy değiştirerek giriş, bakınız proxy kategorisi (öneriyoruz)
  • 6- Hotspot shield ile kesin giriş yapın, bakınız hotspot shield (öneriyoruz)
  • 7- Ktunnel, vtunnel, yasakli.org gibi siteler üzerinden giriş yaparak erişim sağlayın (önermiyoruz)
  •  8- Yasaklı sitelere giriş için ip değiştirme programlarını deneyin  (önermiyoruz)

Fazlası
Daha fazlası için alttaki benzer yazılar ya da yandaki ilgili kategoriler bakabilirsiniz..

Not: Orijinal yazıdır, xrc sonx tarafından yazılmıştır.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
yasaklı siteler 2012
Yasaklı Siteler

Yasaklanan Site Oranları Bu yazıda yasaklama sebepleri ve yasaklanan siteleri tek tek açıklamaktansa mantıklı olarak yasaklanan site oranlarının güncel nedenleri;...

Kapat