Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Marmaris’de Gezilecek Saklı Bir Köşe!

selimiye köyü

Saklı Köşk: Selimiye Köyü!
Marmaris’e 40 km uzaklıkta olan Selimiye Köyü sakin denizi ve doğasıyla yörenin köy havasını koruyan ilçeleri arasında yer alıyor. Ortamda huzurlu bir durgunluk hakim; burada sabahları denizin hışırtılarıyla uyanabilir, akşamları balıkçı lokantalarında koyulaşan sohbetlere ve yükselen kahkahalara tanıklık edebilirsiniz. Daha önceleri kendi halinde bir balıkçı köyüyken son yıllarda turistik önemi artan Selimiye’de birçok konaklama tesisi var, yine de köyün doğası pek bozulmamış durumda.

 Köyün Başlıca Özellikleri:
Yüksek sesli müzik ve hareketli gece eğlenceleri arıyorsanız bunları en azından şimdilik Selimiye’de bulamazsınız; bu köyde sizi bekleyen şeyler şahane kahvaltılar, lezzetli yemekler, keyifli yürüyüşler, sohbet ve huzur. Bu küçük koyda hemen hiç dalga görülmüyor, her taraf dağlarla çevrili olduğundan deniz daima durgun. Denizin içi çakıl taşlarıyla dolu, su her zaman tertemiz görünüyor ve hiç bulanmıyor. Havanın oksijen yüklü ve denizin de enfes olduğu Selimiye Köyü size tadını unutamayacağınız balıklar ve tatlılar sunuyor. Denizin girişi taşlı olduğundan deniz ayakkabısı alırsanız daha rahat girebilirsiniz.

 Yemyeşil, Deniz Manzaralı Ortam!
Marmaris yöresinin sakin bir tatil geçirmek ve tam anlamıyla dinlenmek isteyenler için en uygun yerlerinden biri olan Selimiye Köyü’nde bolca tekne göreceksiniz; koy, tekneler için doğal bir sığınak oluşturuyor, özellikle kötü havalarda. Aman aman bir kumsal söz konusu değil, iskelenin çevresinde konuşlanmış birçok küçük balık lokantası var ve bu mekanlarda yiyeceğiniz taze balıklara dağların armağanı olan yemyeşil otlarla yapılmış mezeler eşlik ediyor.

Denizi dahil her şeyiyle dingin ve dinlendirici bir ortam; denize sıfır tesislerin bahçelerinde yenidünya, nar ve portakal ağaçlarıyla biberler ve zambaklar; sükunetin hüküm sürdüğü bir koydaki eski bir balıkçı kasabası.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
free audio converter
Gezginler Video Dönüştürücü İndir

Video  Dosyalarını Ses Dosyalarına Dönüştürme Video dosyalarını ses dosyalarına kolaylıkla dönüştürebilirsiniz; mp3, wav, m4a, aac formatları arasında dönüştürme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz....

Kapat