Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Microsoft On Screen Ekran Klavyesi

screen on ekran klavyesi

Microsoft ekran klavyesi, tüm Windows işletim sistemlerinde varsayılan standart yazılımda yüklenmiş olarak bulunmaktadır. Biz de bu programın özelliklerinden ve kullanımında sunulabilecek kolaylıklardan bahsedeceğiz.

Bilgisayardan Ulaşma
Bu ekran klavyesi programı, Başlat/Programlar/Donatılar/Erişim Kolaylığı/Ekran Klavyesi şeklinde girilerek ulaşılabilir veya normalde başlat çubuğunu açan Windows tuşu ile U harfine aynı anda basarak erişim kolaylığı merkezi açılacaktır ve oradan hemen ekran klavyesi açılabilir.

Program çok temiz bir arayüze sahip ve standart yüz ile genişletilmiş klavye arasında hızlı geçiş imkanı sunulmuş. Genişletilmiş klavyenin bir özelliği, numerik kısım ile imleç kontrol tuşları arasında bir boşluğun bulunması, bu şekilde yazım hatalarının ve yazma odaklı uygulamalarda yanlış tuşa basma gibi hataların önüne geçilmesi.

Programın Özellikleri ve Dezavantajları

Şunu belirtmek gerekir ki, Windows ekran klavyesinin bir handikapı Windows 7 işletim sistemi haricindeki programların boyutlandırma özelliğinin olmayışı. Bu durum dokunmatik ekran kullanan kişiler için büyük bir dezavantaj teşkil ediyor.

Windows ekran klavyesi birçok dil seçeneği sunuyor ve en iyi özelliklerinden birisi de kullanılmakta olan uygulamada o anda hangi dil aktifse otomatik olarak klavye kendisini o dile dönüştürüyor. Yani program o uygulamada kullanılan karakterlerden (örneğin Türkçedeki diğer dillerde kullanılmayan karakterler gibi) en muhtemel dili algılıyor ve kendini dönüştürüyor ve siz de dili ayarlamakla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

Kelime Tahmin Etme Özelliği
Windows 7 versiyonu oldukça stilize edilmiş ve geliştirilmiş yepyeni bir versiyon. Çok kullanışlı bir “kelime tahmin etme” özelliği bulunuyor. Bu, özellikle uzun kelimelerde kişiye büyük kolaylık sağlıyor, geniş kelime haznesi ile de daha güzel cümleler kurulmasını sağlayabilir. Tabi bu özelliğin aktif olmasını istemediğiniz durumlarda kapatma özelliği de mevcut.
Yorumlarınızı eksik etmeyin

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
android keyboard
En iyi Android Ekran Klavyeleri

Android Ekran Klavyeleri İnternette birçok ekran klavyesi programı bulunmakta, lakin her biri aynı kaliteye sahip değil. Biz de bu yazımızda...

Kapat