Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Mitsubishi ASX 2.2 ve Hyundai ix35 Karşılaştırması

Mitsubishi ASX 2.2 hyundai ix35 kıyaslama

SUV Kategorisinde yer alan, son dönemlerin popüler iki aracı. Özellikle yollarda sık sık karşılaştığımız ve dış görünüşü olarak oldukça heybetli ve göze hitap eden bu iki aracın kıyaslamasını bu yazıda ele aldık.

Önemli olan tabii ki, sizin istediğiniz özellikler. Bu; iç genişlik ile, ne kadar yaktığı, güvenliği ile aracın özellikleri gibi pek çok değişkene bağlı olsa da; bu iki araç arasında kaldığınızda özellikleri ve ne tür çalıştıklarını bilmek elbette size ufak da olsa yol gösterecektir.

Ix35 için genel olarak; 2. el piyasasında 50 Bin TL’den aşağı fiyat görmek zor. Otomatik ve Dizellerde ise; 100  Bin TL ‘ye kadar çıkmakta. Ancak, aynı yılın modeli olarak Mitsubishi baktığınızda ise fiyatın Hyundai ix35‘e göre yaklaşık 5-10 Bin TL daha az olduğunu görürsünüz.

Mitsubishi Araç Yorumu
Mitsubishi, sempatik bir görünüme ve güçlü bir dizel motora sahip olan Mitsubishi ASX’i 4×4 ‘ün gücüyle harmanlamış. Ancak bunlar çok yeterli değil. Mitsubishi ASX, iç mekânda gerek koltuklar, gerek bagaj olarak oldukça kısıtlı. Haliyle günlük yaşamda bunun eksikliği hissediliyor. Dizel motor için söylenecek fazla bir şey yok Gayet başarılı. Gerçi otomatik şanzıman biraz yavaş kalsa da, motorun devirlenmesi güzel. Vuruntulu süspansiyonun vermiş olduğu sportif his, darbelere karşı hassas ve ağırkanlı olan direksiyon tarafından yok ediliyor. Hem iç mekânın kısıtlı olması hem de kısa periyotlu bakım zamanlaması aracın dezavantajlarından. Üstelik sürüş pozisyonu fazla yüksek.

Mitsubishi Özellikleri

Mitsubishi ASX 2.2 motor hacmi 2268cc.Motor 150HP ve 360N/m tork üretiyor,6 ileri otomatik şanzımana ve 4×4 aktarmaya sahip olan Mitsubishi ASX 2.2’nin maksimum hızı190km/s.0-100 km hızlanmasını 10.0 saniyede gerçekleştiren Mitsubishi ASX 2.2’nin yakıt tüketimi 100 km ortalama 7.3 litre. Aracın yakıt deposu 63 litre ve dolu depo ile 830 km menzil yapıyor. Mitsubishi ASX 2,2’nin bagaj hacmi ise 419 litre.

Hyundai ix35  Yorum
2010 yılından beri yollarda gördüğümüz Hyundai ix35 makyajlandı. Makyaj ile gelen yenilikler arasında Led li gündüz farları, kapılarda siyah koruma plakaları ve yeni koltuk döşemeleri bulunuyor. İç mekân genişliğinde herhangi bir değişim yok. Yetişkinler arka koltukta rahat edebiliyor. Dizel motor sesli çalışıyor ve otomatik şanzımanın tepkileri yavaş. Buna rağmen sürüş özellikleri iyi. Kapsamlı garanti en önemli avantajları arasında.

Hyundai ix35  Özellikleri
Hyundai i35’in motor hacmi 1995cc.Motor 136HP güç ve 373N/m tork üretiyor. Hyundai i35’in maksimum hızı 182 km/s.Araç 6 ileri otomatik şanzımana sahip.0-100 km hızlanmasını 12.4 saniyede gerçekleştiren Hyundai i35’in yakıt tüketimi ise 100km ortalama 7.6 litre.i35’in yakıt deposu 58 litre ve dolu depo ile 760km menzil yapıyor. Hyundai i35’in bagaj hacmi 591 litre.

 

 

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
toplu sms gönderme
İnternetten Cep Telefonuna Toplu SMS Gönderme

Cep telefonu kullanımının artması ve neredeyse her yaş ve her kesime hitap eden telefon kullanımı ile; bunun ticari bir randıman...

Kapat