Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Omegle için DNS

omegle dns adresleri

Zengin sohbet yöntemi içerikleri, binlerce anlık ziyaretçisi ile önde gelen uluslararası sohbet sitesi Omegle, ülkemizde şu an için yasaklı siteler arasında yer almıyor. Tabi ilerideki zaman nasıl gelişir onu bilemeyiz; nitekim 2014 yılında yasaklama rekorunun da ülkemize geldiği de aşikar; pek çok bildiğimiz sohbet sitesi de yine yasaklananlar arasına girdi.

Omegle DNS Kullanma
Omegle için ara ara açılmama ile olası kapanma durumu, yurt dışı ülkelerde ise yasaklı olduğu ülkede açılabilmesi, bilgisayar ön belleği yüzünden açılmaması ile DNS kullanma gerekliliği ortaya çıkabiliyor.

DNS değiştirme yazısında verdiğimiz güncel bilgiler geçerli olmak üzere Omegle’nin mobil uygulama sürümünün de kullanılabilir olduğunu vurgulamak gerekiyor. Mobilden uygulama indirme mağazasında “Omegle” yazarak indirebileceğiniz bu uygulamada yine mobilden chat yapabileceksiniz. Mobilde açılmama durumunda ise yine Mobil DNS değiştirme de işinize yarayacak.

Önerilen Güncel DNS Adresleri
DNS kullanımı için DNS Adresleri yazısında da pek çok DNS adresi sunduk. Bunlardan belli başlı olanları zaten en çok önerilenler. Yıllardır önde gelen DNS kullanımlarının yanı sıra hızlı olanları ve güncel olanları listeledik:

  • Google DNS
  • Open DNS
  • Yandex DNS

Google DNS

“8.8.8.8” + “8.8.8.8” güncel olarak çalışan DNS IP adresleridir. Önerdiğimiz en pratik DNS adresinin olmasının yanı sıra hızlı olması, pek çok yasaklı siteye erişimi sağlaması diğer avantajlarıdır.

Open DNS

“208.67.222.222” + “208.67.220.220” güncel olan DNS adresi olmakla beraber, uzun yıllardır güvenli olarak kullanılan ve engelli sitelere girişi sorunsuzca halledebilen IP adreslerinden birisidir.

Yandex DNS

“77.88.8.8” + “77.88.8.1” güncel olan DNS IP adresleridir. Önerilen güncel DNS adresinin yanı sıra hızlı olması, yeni olması ile de pek çok engelli siteye girişi sağlayabiliyor.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
teelefondan maç izleme
Mobil Telefonda Maç İzleyemiyorum

Mobil Maç İzleme Seçenekleri Telefondan maç izleme için farklı seçenekler göz önüne geliyor. Burada izlediğiniz maçın ücretli ya da ücretsiz platformda...

Kapat