Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Önerilen 2015 WordPress Eklentileri

önerilen wordpress eklentileri

WordPress’in hem kişisel site yapanlara hem de kurumsal ya da gelir amaçlı blok ya da website olarak kuranların hayatında ne kadar önemli yer tuttuğu tartışılmaz gerçektir. Her gün ziyaret edilen sitelerin yaklaşık %18’i ve hali hazırdaki tüm sitelerin de yaklaşık %26’ının WordPress ile oluşturulduğu da her yerde gördüğünüz ve denk geldiğiniz araştırmalar sonucudur. Bu denli yüksek kullanımı olan ve belki sizin de kullandığınız bu sistemin önde gelen eklentilerini kullanıyor musunuz peki?

Elbette WordPress ile fazla eklenti kullanmak siteye zarar getirir. Hem açılmasının yavaşlamasına hem de CPU sorununun ortaya çıkmasına ve fazla Memory yemesine ki bu da PHP sorgularından dolayı databasenin yoğun veri içerisinde yer almasına neden olabiliyor. Bu nedenle de sitenin hitine ve görsel/video zenginliğine göre ve sitenin türüne göre seçilecek eklentilerin sayısının da 12’yi geçmemesi SEO uzmanları tarafından öneriliyor.

Altta, 2015 yılı itibariyle, eskiden popüler olan ve hala popülerliğini sürdüren eklentiler ile yeni kullanımda olan popüler ve işe yarar eklentilere yer verdik:

 • All In One SEO Pack
 • Google XML Sitemaps
 • Login Security Solution 
 • Related Posts
 • SI CAPTCHA Anti-Spam
 • upPrev
 • WP-CopyProtect
 • Contact Form 7
 • WPtouch
 • WP-Optimize
 • WP-Super Cache
 • Clean Options

Bu Eklentileri Neden Kullanmalı?

All In One SEO Pack: Şüphesiz her WordPress sitesi açanın vazgeçemeyeceği ilk eklenti. Her yerde açıklaması mevcut. Site açıklaması, başlığı, etiketlemeleri ile her sayfa ve yazıya özgü açıklamalar girme ve sitenin arama motorları açısından kategori/etiketine kadar özel olarak arama ayarlarını belirleme gibi pek çok yönden olmazsa olmazlardan.

Google XML Sitemaps: Site içi harita yapıp bunu farklı arama motorlarına gönderen ve güncellemeleri arama motorlarına bildiren olmazsa olmazlardan.

Login Security Solution: WordPress Wp-admin giriş ekranında yanlış şifre/kullanıcı adı girildiğinde hangisinin yanlış olduğunu göstermeme ve belirli sayıdaki yanlış denemelerde o IP yi bloklama. Önerdiğimiz güvenlik araçlarından.

Related Posts: Yazılarınızın altına benzer yazıları listeleyen önemli bir eklenti. Hem işlevsel hem de görsel yönden oldukça önemli. Kullanıcıları sitenizde tutmak istiyorsanız mutlaka kullanın.

SI CAPTCHA Anti-Spam: Yorumlarda, giriş formunda ve üye kayıtlarında onay kodu gösterir. Bu özellikle spam yorumlardan kurtulmak için önerilen bir eklentidir.

upPrev: Popülerliği gittikçe artan hit eklentilerden. Yazdığınız makaleyi okuyan kullanıcılar alta doğru indikçe, belirlediğiniz inme oranına göre sağ ya da sol altta önceki ya da sonraki yazıyı gösterir. Özellikle haber sitelerinde gördüğünüz bu özelliği kullanmanızı tavsiye ederiz.

WP-CopyProtect: Sitenizin içeriğinin çalınmasını bir nevi kısıtlayan bir özellik. Fare ile sağ ve sol tık olayını engelliyor. Önerdiğimiz popüler eklentilerden.

Contact Form 7: Her sitede yer alan iletişim formu için önerilen pratik eklentilerden. Basitçe kodu sayfa içine yerleştirerek iletişim formu kuruyorsunuz.

WPtouch: WordPress sitenizi mobil uyumlu hale getiriyor. Önde gelen bu eklenti, günümüzde artan mobil veri ile internete girme alanında sitenizi ön plana çıkarıyor. Kesinlikle kullanmanız gerekiyor.

WP-Optimize: Sitenizin özellikle database açısından verimli hale gelmesi ve gereksiz yorum, pignback, kullanılmayan kodlar gibi pek çok databaseyi yoran atıkları siliyor.

WP-Super Cache: Sitenizin önbelleğini oluşturan önerilen bir eklenti. Bu eklenti hem WordPress CPU oranında düşme hem de bandwith kullanım oranında azalma sağlanmasını sağlıyor. Siteniz özellikle yüksek hitli ya da fazla flash/resim vs içeriyorsa mutlaka kullanın.

Clean Options: Database (veritabanında) kullanılmayan işlevsel olmayan tabloların bulunup silinmesine yarıyor. Mutlaka ara ara kullanmanızı öneririz.

Güncel ve denenmiş eklentilerdir. Hepsi şu an için (WordPress 4.1.1) güncel Wp sürümü ile sorunsuz çalışıyor. Önerdiğiniz eklentileri sizler de yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
labtoptan whatsapp kullanma
Whatsapp’a Bilgisayardan Bağlanma

En sık kullandığımız uygulamalar arasında yer alan, akıllı telefonların neredeyse olmazsa olmazı, hızlı mesajlaşmanın ve dosya göndermenin en aktif şekli...

Kapat