Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Pasif içiciliğin Zararları

pasif içiciliik zararları

Pasif içicilik Nedir?
Pasif içicilik, sigara içmeyen birinin sigara içen biriyle aynı ortamda bulunmasıyla meydana gelen istem dışı bir durum. Ancak pasif içicinin gördüğü sağlık sorunları neredeyse diğer sigara içen kimselerle hemen hemen aynı. Bu yüzden sigara içmeyen aile fertlerinin yanında sigara içmemeye dikkat etmeliyiz.

Bildiğiniz üzere yeni yasalarla kapalı alanlarda sigara içme artık tamamen durduruldu. İnsanlar artık sadece evlerinde rahatça sigara içebiliyorlar veya açık ortamlarda… Evlerinde sigara içen kimseler eğer bir aileleri varsa evlerinde kalan kimseleri ilerleyen zamanlarda ölüme sürükleyecek bir davranışta bulunuyorlar.
.

Pasif içiciliğin Sağlığa Etkileri

Pasif içicilik devamlılık gösterdiği hallerde astım, nefes yetmezliği, kronik bronşit, akciğer kanseri gibi hastalıklarla karşı karşıya kalmak zorunda kalıyorlar. Bu hastalıklar ise normal bir sigara içicisiyle hemen hemen aynı şekilde ağırlık gösterebiliyor. Özellikle basık ortamlarda kalan aile bireyleri pasif içicilik durumundan daha ağır etkilenebiliyorlar. Basık ortamlarda bulunan aile fertlerinde yukarıda saydığımız hastalıklar çok daha hızlı gelişebiliyor.
.

Pasif içicilikten Korunmak üzere Pratik Önlemler
Aslında cevabı oldukça basit… Evinizde sigara içerken aile fertlerinizi seviyorsanız bir kez daha düşünün diyoruz. Çünkü Türkiye’de her yıl binlerce insan pasif içiciliğin bir maduru olarak can veriyor. Bu da aile fertlerini yasa boğuyor. Aile fertlerinizin katili olmak istemiyorsanız sigaralarınızı balkon gibi açık alanlarda için. Aksi taktirde hiç unutamayacağınız şeylere sebep olabilirsiniz.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
klimanın zararı
Klimanın Zararları

Yaşamımızın Vazgeçilmezi? Son zamanlarda klimalar hayatımızın bir parçası haline geldi. Özellikle iş yerlerinde kullanılan ve bizleri oldukça serinleten bu klimalar...

Kapat