Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Protein Tozunun Zararları Nelerdir?

Protein Tozu Nedir?
Protein tozu özellikle Vegan adı verilen bir cins Vejeteryanlar tarafından kullanılan proteinin tozlaşmış halidir. Vegan adı verilen bu vejetaryanlar hayvani gıda almadıkları için genellikle protein tozu yoluna başvururlar. Veya vücuduna daha çok protein almak isteyen ve vücut yapmak için çalışanlarında da protein tozu aldıkları görülmüştür.

Fazla Kullanım Etkileri?
Dünyada oldukça sık kullanılan bu protein tozlarının fazla kullanılması aslında insanlara faydasından çok zararı bulunuyor. Ancak düzenli bir şekilde alındığı taktirde herhangi bir zararı olup olmadığı tespit edilememiştir. Sizlere bu yazımızda protein tozlarının çok fazla alınması sonucunda zararlarından bahsedeceğiz. Umarız sizler için ve sizin sağlığınız için oldukça faydalı olacaktır.

Protein Tozunun Zararları?

Protein Tozu etkileriEğer protein tozlarını çok fazla aldıysanız ve bunları eritmek için yeterince çalışmadıysanız şunu bilmeniz gerekiyor ki bu protein tozları size yağ olarak geri dönecektir. Bu da çalışmalarınızda işleri sizin için çok daha kötüye götürür.

Protein tozları normal protein değildirler, toz haline getirildikleri için de denatüre olmuşlardır ve yapıları bozulmuştur;  bu nedenle onları normal protein saymak da yersizdir.

Çünkü performansınız çok düşer. Aynı zamanda kemiklerimiz için çok gerekli bir madde olan kalsiyum, protein tozunun çok alınması durumunda oldukça hızlı tüketilmeye başlanacaktır. Bu da kemik gelişimini etkiler, dişlerin zayıflamasına neden olur. Aynı zamanda eğer bu tozun tüketimi devamlılık gösterirse ve bu tüketim aşırı yapılıyorsa kalp hastalığı veya bir damar hastalığı geçirmeniz an meselesi diyebiliriz.

Protein Tozu zararıDüzenli Alma?
Protein tozlarının düzenli tüketilmesinde herhangi bir zarar var diyemeyiz ancak bunun en güzel yolu aslında doğal yollardan protein tüketilmesidir. Düzenli beslenerek proteinlerinizi alabilir ve ani kas gelişimiyle vücudunuzun dengesiyle oynamazsınız.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
Facebok e posta adresi kullanma
Facebook E-Posta Adresi Nasıl Kullanılır?

Facebook Mail Hizmetinden Yararlanma Facebook ücretsiz hesap oluşturup arkadaş ekleme ve ücretsiz kameralı görüşme sağlama yanında; ücretsiz grup oluşturma ve...

Kapat