Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

PR’si Yüksek Süresi Bitecek Domain Bulma

pr yüksek domain al

Domain Kullanımı ve Pagerank
Nitekim her site sahibi eğer seo işleri ve arama motorları özellikle de Google ile ilgileniyorsa PR işini bilir; bir sitenin pagerank değerinin artması demek Google için öneminin artması demektir ki daha güvenilir bir site olmak da sandbox yememek ya da zor yemek ile (kimse sandbox yememeyi garanti edemez) aramalarda hedef kelimelerde yukarı çıkmayı ön plana getirebilir.

Backlink Nedir?
Diğer sitelerden aldığınız linklerdir; site link verenlerin PR değeri ile sitenizin PR si artabilir. Son zamanlarda Toplistlerden ya da PR’si 0 sitelerden backlink alma ile karşılıklı backlink alma; çok fazla spam, yorum, profil backlinki alma yarardan çok zarara da götürebiliyor; bu nedenle backlink eğer bilinçli ve gerçekten kaliteli sitelerden yapılırsa fayda sağlayabiliyor; çapraz backlink de yararlı olabilir.

Ama bizler bu yazımızda PR yükseltme; backlink alma yöntemleri vs  üzerinde durmayacağız çünkü deneyimlerden de gördüğümüz o ki PR sadece bir bölüm; işin diğer bölümü SEO, içerikler, güncel olma, orijinal içerik, sitenin tanıtımı, sitenin yaşı, daha önce sandbox yedip yemediği gibi pek çok ve daha fazla unsur vardır. Bu yazıda amacımız PR yüksek domain bulmanıza yardımcı olmaktır.

Düşen Domainlerden Bakınız
Dusecekdomain.net sitesinden düşen domainlere bakınız. Burada günlük olarak domainler listelenir.

Bulduğunuz sayfada ilgili arama ya da com, net, org vs gibi uzantıları da seçebilirsiniz. Önerimiz sayfada çıkanların hepsini kopyalayın ve microsof word belgesi açın; belgeden domainleri yukarıya doğru kopyalayın hepsini. Daha sonra BURADAN sorgulama yapın.

Ayazoğlu sitesinin çoklu ve limitsiz domain sorgulama sistemidir; 2-5 dk zaman gerekebilir bekleyin.

Daha sonra çıkan sayfada sitelerin PR değerleri gözükür; PR yüksek olanları almadan önce wmaraci.com/coklu-pagerank-sorgulama sitesinden tekrar PR sorgulaması yapmanızı öneririm; sağlama için önemli.

Daha sonra domain şirketinden ilgili domaini yazın ve eğer boşsa alabilirsiniz.

KISACA ÖZET ANLATIM
Süresi biten domainler PR si yüksek ya da ismi güzel domainler olabiliyor; dusecekdomain.net sitesinden bunları görün; daha sonra domainlerin pagerank değerlerini sorgulayın; daha sonra domain şirketinden bakın; boşsa alın.

Xat Bilgisi Önerisi
Sizlere önerim her yüksek PR olan alan adına atlamayın; Google’de domaini arayın; ilgili sonuç ya da sitenin eski şekline bakın. Ayrıca arcieve.org sitesinden sitenin eski haline bakın. Aktif bir domain ise ve PR değeri 3 ve üstü ise istiyorsanız alabilirsiniz. Nitekim boş domainler backlinkler de kalktığı için  PR güncellemede 0 olabilirler; dikkat edin.

Örnek Olarak Verilmiş Süresi Biten Domainler
Altta yer alan domainler süresi biten ve bu yazıyı yazarken baktığım ve bugün sona ermiş (02 kasım 2012) domainler; Pagerank değerleri yüksek olanları alta yazdım. Siz bu yazıyı okuyunca bir kısmı ya da çoğu belki de hepsi alınmış olabilir.

Bunlar 20 dakika içerisinde bakıp da gördüklerim; daha fazlası elbette var.

PR6:
economicsearchinstitute.com 6

PR5:
centralillinois.tv 5
thecentreforprotontherapy.org 5

PR4:
ainsifont.biz 4
canyourecycleme 4
realeasttexasretirement 4
tetrapakclimate.com 4
tetrapakenvironment.com 4

tetrapakforestry.com 4
tetrapakrenewability.com 4
tetrapaktrees.com 4
teinar.com 4
tapcug.info 4

PR3:
huntsvillealautorepair.com 3

huntsvillealplumbing.com 3
i-touzi.com 3
iarrpiratey.com 3
readingpaplumbing.com 3
readingpasiding.com 3
hugene13.com 3
hungry2work.org 3
resortsunlimited-mcbtravelandtours.com 3
resource-effectivity.com 3
resourceeffectivity.com 3
santarosacaautorepair.com 3
silviamacotela.org 3
santarosacaplumber.com 3
santarosacaplumbing.com 3
santarosacatreeservice.com 3
tandbergsweden.com 3
tandbergswitzerland.com 3
tninjuryattorneys1.com 3
tninjurylawyer1.net 3
tninjurylawyer2.net 3

 

Orijinal yazıdır; XRC sonx tarafından yazılmıştır.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
xat haberleri
Xat Haberleri

Yeni Gelişmeler Yeni eklediğimiz yazılarda ara ara xat sitesinden kopuyoruz. Bunda hem xat aramasının azalması hem de xat sitesine verilen...

Kapat