Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Sahte Facebook Hesapları

facebook sahte hesapları

Sahte Hesaplar %10 Kesimi Kapsadı
Her ne kadar internet üzerinde %7 ile %5 arasında gösterilse de aslında çevremizde bu mahalle lise ya da üniversite ortamı olabilir çok fazla sahte hesap kullanan kişiler görüyoruz ki bunu normal botlarla da karşılaştırırsak hesap daha karmaşık oluyor ve yaklaşık 50-60 milyon kişi oluyor.

Sahte Hesaplara Dikkat
Bu yazımızda daha çok Facebook sahte hesap adresleri üzerine bilgi vermek ve onları anlayabilmemize yön verecek detaylara değineceğiz.

Bu arada Facebook  hesabı olmayanlar Facebook kaydol  yazımıza ya da videolu face kaydol bakabilirler.

Normalden Farklı Durumlar
Burada yararlı olabileceğini düşündüğümüz şüpheli “7” kriteri yazıya ekledik. Bunlar bizzat kurduğumuz ya da gördüğümüz hesaplarda olan özellikler:
 

  • Çekici Resimler: Sahte hesap açan kişi güzel bir bayan fotoğrafı ya da yakışıklı bir erkek resmi koyarak hesabı ön plana çıkarır.
  • Az Fotoğraf: Fotoğraflarına tıkladığınızda 3-4 tane gibi kısıtlı sayıda az çekilmiş fotoğrafın olduğunu ya da fotoğraflara erişim olmadığını görürsünüz.
  • Uyuşmayan Bilgiler: Kişisel bilgilerde eğitim yanı sıra oturduğu yer lise çalışma mekanı vs uyumsuzluk ya da yazılmamş olması olabilir.
  • Boş ya da Spam Dolu Duvar: Duvarına baktığınızda ya boştur ya da reklam gönderimler vardır, başkaları reklam olarak birşeyler atmıştır ama yorum beğenme vs yoktur.
  • Yorumsuz Gönderimler: Gönderimler genellikle hesabı doğru göstermek amacıyla yapılan ve yorumsuz ya da kişinin aşırı ilgili olduğu ama gönderimler arasında uzun zaman olduğunu görebilirsiniz.
  • Mesajlara cevap vermeme – geç verme: Mesaj yazdığınızda geç cevap vermesi ya da hiç vermesi, botlarda otomatik cevap olması dikkatinizi çekebilir.
  • Eski Arayüz Facebook: Normalde yeni arayüz kullanılıyor ve buna istekli olarak geçiyorsunuz,i eski arayüz olması da bir soru işareti. Gerçi artık yeni arayüz bazı yerlerde zorunlu.
  • NOT: Facebook için daha fazla bilgiye Facebook güvenlik sayfamızdan bakınız.
Sahte Hesap Açacaklar
Burada verilen bilgiler şüpheli hesaplardır, dikkatli olmanız lazım. Burayı okuyan kişiler sahte hesap da açabilir bu bilgilerin zıttına, bol resimli çoklu gönderim ve normal bir profil resmi ile mesajlara cevap verme vs. Gene de iyice emin olmadan kimseye bilgilerinizi vermeyin ya da bir şeyler paylaşmayın derim.
Çoklu hesap açma sayfamıza da bakabilirsiniz.
TXC Sonx orijinal yazı ve betimlemelerdir.

 

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
xat reklam
Xat Site Reklamı Yapma Koşulları

Xat Gruplarında Banner ile Reklam Bildiğiniz ya da gördüğünüz sitelerde de farkettiğiniz gibi xat gruplarının alt ya da üst kısımlarında;...

Kapat