Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

SOFTYPE Ekran Klavyesi

softtype ekran klavyesi

SofType sanal klavye uygulaması, Origin Instruments tarafından hazırlanmış bir ekran klavyesi programıdır. Bu uygulama, diğer uygulamalardan farklı olarak teknolojide oldukça ileride, fakat görselliği hiç umursamadan ilerlemiş, özgün bir program tipi.

Teknoloji demişken, örneğin SofType, Mouse ile çalıştığı gibi baş hareketleri ve hatta göz hareketleri ile çalışabilen cihazlarla da uyumlu olarak tasarlanmış. Bu cihazlarla çalışıldığı zaman ekrana ayrıca Mouse tıklamalarının da yerini görecek tuşlar koyuyor ve aynı Mouse kullanır gibi sadece ekranla işinizi görüyorsunuz.

Softype Özellikleri
Softype programının güzel yanlarından biri kelime tahmini aracının genişliği. Bir kelimeyi girerken klavyenin soluna en muhtemel 3-4 değil, 12-13 tane kelimeyi hemen sıralıyor ve illa ki onlardan biri sizin aradığınız kelimedir. Yani sadece bir harf yazarak birçok kelimeyi tamamlayıp zamandan kazanma imkanı sunuyor.

Bu ekran klavyesi programında güzel düşünülmüş bir taraf da ekranda bölünebilirlik. Siz yazınızı yazarken, kursör kontrol tuşlarını ekranın bir kenarına, harfleri kolay ulaşılabilecek bir tarafına, rakamları bir köşeye, diğer tuşları başka bir tarafa koyup, ekranın merkezinde, sizin aktif kullanmakta olduğunuz, en çok bakılacak uygulama setredilmeden kalmış oluyor.
Bu uygulamada standart arayüzün dışında birçok görüntü tipi ve qwerty klavye düzeninin dışında alfabetik sıralama gibi başka harf sıralaması da mevcut tutulmuş.

Softype İndir
SofType uygulamasına www.orin.com/access/softype/ adresinden ulaşabilir, ister free trial seçeneğiyle bedava indirir, isterseniz gelişmiş versiyon olan Softype 4.2 veya 4.5 full version uygulamasını indirebilirsiniz.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
screen on ekran klavyesi
Microsoft On Screen Ekran Klavyesi

Microsoft ekran klavyesi, tüm Windows işletim sistemlerinde varsayılan standart yazılımda yüklenmiş olarak bulunmaktadır. Biz de bu programın özelliklerinden ve kullanımında...

Kapat