Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Sohbet Ederken Yaş, Cinsiyet ve Konum Sorma!!!

asl brb btw nedir

ASL Kullanımı
Sohbet dilinde kullanılan “asl” için genel anlamdan öte xatbilgisi kişisel yorum ve deneyim paylaşımı bu yazıda yer alıyor.

Genel anlamı “age sex locaion” olan asl; daha çok yaş, cinsiyet ve konumu sormaya yarayan kısaltılmış kalıp.

İnternetten Arkadaşlık için Önemli Soru
Sanal sohbetlerde, internet ortamında chat içi kullanımlarda en önde gelen ve merak edilen cinsiyettir; bunu daha çok webcam chat olmayan (örnek omegle, chatroulette olmayan) ve yazılı sohbet üzerinden (text chat, örneğin xat.com, yeechat.com) konuşmalarda sorarız.

Bundan sonra ise yaşıdır; nitekim yaşı önemlidir çünkü canlı olarak görmüyoruz; ayrıca olduğu yer de önemlidir; ülke içi ya da dışı ile şehir olarak yakınlığı vs.
Bunu daha çok buluşmayı ya da reale dönük düşünüyorsak ne kadar olabilir sorusuna cevap olarak da sormuş olabiliriz.

Gelelim Verilen Cevap ve Yorumlara
Genellikle Türkçe karşılığı olarak tanımadığınız ama selamlaşıp konuştuğunuz (özelde ya da genelde) birisine yaş sorduğunuzda “bayanların yaşı sorulmaz” gibi cevap alabilirsiniz. Bu cevabı vermek bize göre çok saçma; çünkü karşıdaki 15 ise farklı; 20 ise farklı ya da 40+ ise daha farklı yaklaşım ya da bakış açısı olabilir.

Aynı şekilde “nerelisin/nerede yaşıyorsun” dediğinizde de “sanane, ne yapacaksın, önemli mi, ben söylemem” vs gibi cevaplar alabilirsiniz. Bu da çok saçma; örneğin kişi İstanbul’da ise gidip görüp kaçıracak mısınız sanki?

Bazıları ise cinsiyet söylemezler; herhangi bir avatar ve orijinal bir nick ile gelirler; “bayan mısın erkek mi” dediğinizde “ne yapacaksın, sohbetini et sanalda önemli değil” vs gibi cevaplar alabilirsiniz. Bu da çok saçma.

SONUÇ?
Sonuçta karşıda direk görmüyorsunuz ya da sesli olarak konuşmuyorsunuz; “sanal” diyilip geçiliyor ama o sanalda yazan ya da sohbet eden ve yazıları gönderen bir “canlı”; bilgisayarın (labtop, ipad, tablet vs) sonuçta bir kişi var ve buna zaman harcayarak yazıyor. O yüzden de önemlidir çünkü zaman en değerli varlıksa biriyle zaman geçirmek de önemli olarak ön plana çıkıyor.

Orijinal yazıdır, kişisel derlemedir, XRC Sonx tarafından yazıldı, her hakkı saklıdır.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
Güncel xat haberleri 2012
*Aralık* Xat Haberleri 2012

Xat'da Son Durum Uzun zamandır xat sitesine girmeyenler vardır; ya da yeni gelip de neler olup bittiğini öğrenmek isteyenler. Bizler...

Kapat