Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Stres Azaltma Yöntemleri

stresle başa çıkma

STRESİ AZALTMA YÖNTEMLERİ-1

Günlük yaşamda stres ile ilgili en büyük ironilerden biridir; bizi strese sokan ve bizi fazlasıyla meşgul hissettiren şeylerle başa çıkmak için fazlasıyla meşgulüz. Mevzunun başa çıkma, halletme, işleri yoluna koyma, her şeyin üstesinden gelme kısmı, bizi boğan, bizi manen ezen, ruhlarımızı ve zihinlerimizi alt üst eden asıl kısmı oluşturuyor. İşimizle, ihtisasımızla ve özel yaşantımızla ilgili kafamızı karıştıran detay denilebilecek problemler kafamızda çok yer kaplıyor.

Bütün bu işlerin hepsini yoluna koymak biraz zaman alacak, gerekli boş zamanı elde ettiğiniz zaman yapılabilecek bir şey gibi görünebilir ve öyle de.

Uzmanların söylediğine göre, daha sakin bir insan haline gelmek için, her gün zamanınızın çok az da olsa bir kısmını stres faktörlerine karşı çözümler bulmaya, başka bir ifadeyle “gömleğinizi biraz genişletmeye” ayırın.

  Takviminizi Boşaltın

Günlük hayatımızda başımızı çok fazla işler yüklenip, birçok işi bir arada yürütmemiz gerektiği zaman, bir nevi “ben bunu yaparım” gururuna kapılıyoruz. Lakin, bunu yaparken kendimizi avutuyor olabiliriz. Bir medikal bültenin sosyal psikoloji bölümünde şöyle bir öneri vardı: İnsanlar çok sayıda yapılacak şeyin olmasını, verimlilik olarak görmekteler. Bu ise büyük bir yanılgı. Hususen kadınların ovulasyon dönemlerinde birçok işi birlikte götürmekte zorlandıkları görülmüş. “168 saat” kitabının yazarı Laura Vanderkam, “sandığınızdan daha fazla vaktiniz var, siz e-mail listenizi kontol etmekle, uğraşırken vakit akıp gidiyor.” Stresle başa çıkma ile ilgili diğer yazılarımızda da birçok yöntem gösteriyoruz. Onları da okumanızı tavsiye ederiz.

 

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi
Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi Randevu

Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi, İzmir’in en kapsamlı ve en büyük hastanelerinden biri… Oldukça kaliteli ve çağa ayak uyduran ekipmanları...

Kapat