Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Stresle Baş Etme Yolları

stresi azaltmanın yöntemleri

Stresle Başa Çıkma-3

Stres ile başa çıkma yöntemleri çok çeşitlilik gösterebilir. Gereğindan fazla sorumluluk sahibi olmak, kaldırabileceğinizin fazlasını yüklenmek en önemli stres faktörlerinden bir tanesidir. Bunun için fazla sorumluluktan kaçınmaya gayret edin.

Pratik Olun

Eğer yapılacaklar boş zamanlarınızda bazen aklınıza geliyorsa ve o iş ilk aklınıza geldiğinde, birkaç dakikada yapılabilecek bir iş ise onu hemen yapın. Çünkü o işin en az sürede, en kolay şekilde yapılabileceği an o andır.

Gözden Geçirin

Yükümlülüklerinizi dikkatli bir şekilde gözden geçirin. Hangisinin sizin enerjinizi arttırdığına, hangisinin azalttığına karar verin. O yükümlülüğünüzün aldığı zamanı hesaplayın. Sizce o kadar zamanı ona harcamaya değiyor mu ve o işinizi başka bir şeyle değiştirebilir misiniz; düşünün ve harekete geçin. Bu şekilde enerjinizi daha verimli kullanacak ve yorgunluk hissine maruz kalmayacaksınız.

Dağınıklığınızı Toplayın

Kesinlikle odanız dağınık olmasın, hatta o kadar düzgün olsun ki, odanıza girenler “biraz fazla düzenli” olduğunu bile düşünsünler. Yapılan bir araştırma kadınların bir dağınıklığa sadece bakmakla vücutlarındaki stres hormonlarının düzeyinin arttığını gösteriyor. Fakat bunu sadece kadınlar olarak düşünmemek gerekir, dağınıklıktan pek az insan hoşlanır, erkeklerin de çoğunluğu böyle bir ortamdayken daha kolay strese kapılır bir hale bürünüyorlar ve bu durum kronikleştiği vakit anksiyete gibi sonuçlar doğurabiliyor.

Stresten korunma yöntemleri ile ilgili yazılarımıza göz atın. Bu tavsiyelerimizi uygularsanız size faydalı olacaktır.

 

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
stresle başa çıkma
Stresle Başa Çıkma Yöntemleri

Stresle başa çıkma-2 Stresle başa çıkmak için günlük hayatınızdaki gereksiz işleri hatta çıkarabileceğiniz her işi takviminizden atın. Aslında teknoloji, bize...

Kapat