Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Stresle Başa Çıkma Yolları

stresi engelleme

Stresle başa çıkma 4

Stresten nasıl korunulur, stresle nasıl başa çıkılır, stresi azaltmanın yolları nelerdir sorularına cevaplar sunduğumuz yazı dizimiz devam ediyor.

Ağırlıklarınızdan Kurtulun

Küçük düşünün. Uzmanlar diyorlar ki, küçük titizlikler sonunda, çok daha büyük işlerde, daha kolay organize olmaya yardımcı oluyor. Fiziksel veya değil, hayatımızdaki bütün dağınıklıkları periyodik bir şekilde toparlamayı bir alışkanlık haline getirdiğimiz zaman, daha fazlasını yapabilecek hale geliyoruz.

Bazı İşleri Periyodik Hale Getirin

Bu mevzuyu şu şekilde anlatmaya çalışalım. Diyelim ki yapmak istediğiniz bir şey var, fakat zaman alacak, bir günde veya bir haftada yapmanız mümkün değil. Diyorsunuz ki ben her hafta belli bir vaktimi bu işe ayıracağım. Sizce bu işe “her gün 10 dakika ayırmak” mı daha mantıklı “yoksa cumartesi Pazar birkaç saat vakit ayırmak” mı. Uzmanlar birinci seçeneğin seçilmesinde hemfikirler.

Karar Verin

Günlük hayatınızda yaptığınız aktivitelerin hangisinin değerli, size gerçekten getirisi olan, yapılması gereken faideli işler olduğunu, hangilerinin değersiz, zaman kaybı denilecek şeyler olduğuna karar verin.

Zihninizi Boşaltın

Yapması çok zor olduğunu bildiğim bir mevzu fakat uzmanlar söylediği için yazmak zorundayım. Sizin için , düşündüğünüzde canınızı sıkan şeyleri düşünmeyin. Hususen o mevzuda yapabileceğiniz bir şey yoksa hiç düşünmeyin. Bilindiği gibi, canımızı sıkan şeyleri tekrar be tekrar düşünmek bir çok sinir sistemi hastalığının davetçisi, bu nedenle aklımızı korumamız gerekiyor. Diğer yazılarımızda bu konuyu daha ayrıntılı sunacağız.

 

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
stresi azaltmanın yöntemleri
Stresle Baş Etme Yolları

Stresle Başa Çıkma-3 Stres ile başa çıkma yöntemleri çok çeşitlilik gösterebilir. Gereğindan fazla sorumluluk sahibi olmak, kaldırabileceğinizin fazlasını yüklenmek en...

Kapat