Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Stresle Başa Çıkma Yöntemleri

stresle başa çıkma

Stresle başa çıkma-2

Stresle başa çıkmak için günlük hayatınızdaki gereksiz işleri hatta çıkarabileceğiniz her işi takviminizden atın. Aslında teknoloji, bize yardım ettiğinden daha fazla bizlere hayatı zorlaştırıyor. Bize gereksiz meşguliyetler sunuyor. Ve içinde bulunduğumuz toplulukta bu meşguliyetler öyle yaygınlaşıyor ki, bir nevi gereklilik olarak algılanmaya başlıyor. Biz de sizlere, takviminizden gereksiz şeyleri atmak hususunda bazı ipuçları ve tavsiyeler vereceğiz.

Sıkıcı Rutinleri Bırakın

1 gün boyunca, her saat başı, son 1 saatinizi neler yaparak geçirdiğinizi not alın. “Facebook’ta arkadaşlarım neler paylaşmış, kim ne yorum yapmış diye 30 dakika baktım.”, “15 dakika e-mail kutumdaki mesajları okudum.” Gibi şeyleri not alın. Günün sonunda veya ertesi gün, sonuçları iyi değerlendirebileceğiniz bir zamanda yazdıklarınızı gözden geçirin. Bu sayede pek de istemediğiniz bir şekilde geçmiş olan zaman dilimlerini daha iyi göreceksiniz .

Otomatik Evet Demeye Son Verin

Herkes kendince iyimser bir dünyada yaşar ve eğer “evet” derse o işi yapmaya vakit bulacağını düşünür diyor verimlilik uzmanları. Sizden istenen şeylere otomatik olarak evet demeyin. Biraz düşünün, hissiniz karışmadan, gerçekten bunu yapmak için vaktim var mı deyin, sonra cevap verin.

Planınız Olsun

Motivasyon uzmanlarının dediğine göre, insanların çok büyük bir kısmı bir hususta planlama yaparken öyle plan yapıyor ki, bitkinlik ve tükenmişlik hissi vermekten başka bir şeye yaramıyor. Çünkü açık bir şekilde neyi ne zaman nasıl yapacaklarını planlamıyorlar. Siz de plan yapın, ve yapacaklarınızı vazıh bir şekilde görün.

 

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
stresle başa çıkma
Stres Azaltma Yöntemleri

STRESİ AZALTMA YÖNTEMLERİ-1 Günlük yaşamda stres ile ilgili en büyük ironilerden biridir; bizi strese sokan ve bizi fazlasıyla meşgul hissettiren...

Kapat