Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Stresle Mücadele Yöntemleri

Stresle başa çıkma yazı dizimiz son yazımızla devam ediyor. Bir önceki yazımızda zihnimizi boş tutmanın, yani bizi sıkan mevzularla asabımızı ve ruhumuzu gereksiz yere yormanın zararlı olduğundan, bundan kaçınmanın gerekliliğinden bahsettik. Fakat insanın fikri, bazen kendini eğlendirmek için hayali kullanır. Bu esnada yaşadığımız sıkıntılı şeyler veya ileride başımıza gelmesi mümkün olan sıkıntılar aklımıza gelebilir. Bunu engellemenin yolu, zihni başka şeyler ile meşgul etmektir.

Özellikle, meşgul olduğunuz meslek dalı ile ilgili en önemli ve gerekli olan mevzularda, en temelden başlayıp, en önemliyi en ayrıntılı öğrenecek şekilde o ilim veya sanatla olan meşguliyetinizi arttırın. Bu, sizin o fen, sanat veya sair işlerle sizin zihninizi meşgul edecek derecede alaka peyda etmenizi sağlar.

Başka bir mevzu aklımıza gelen, yapılacak işler ile ilgili endişeler. Beynimiz gerçekten önemli olan, yapmamız gerekli olan bir işi bize söylediğinde ciddi bir yanıt istiyor. O zaman herhangi bir sebeple tatmin edici bir cevap vermezsek, belki o anda kafamızdan siliniyor fakat bu endişe kalpte yer ediyor ve huzursuzluğu ve stresi netice veriyor. Bunun çaresi, yapmanız gereken bir işle ilgili “nasıl ve ne zaman yapacağım” şeklinde bir endişe sizde hâsıl olduğunda “şu gün şu saatte yapacağım” şeklinde cevap verin ve o zaman geldiğinde o işi yapın.

Stresle başa çıkma yazı dizimiz sona erdi. Yorum ve katkılarınız bizi mutlu edecektir. Mutlu kalın.

 

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
stresi engelleme
Stresle Başa Çıkma Yolları

Stresle başa çıkma 4 Stresten nasıl korunulur, stresle nasıl başa çıkılır, stresi azaltmanın yolları nelerdir sorularına cevaplar sunduğumuz yazı dizimiz...

Kapat